Festival Folklórna Bystrica je novým prírastkom do veľkej rodiny folklórnych festivalov a slávností na Slovensku.

Každoročne, vždy počas tretieho augustového víkendu bude festival  prinášať krásu tradičnej ľudovej kultúry, ku ktorej sa bude snažiť citlivo zaradiť aj účinkujúcich s iným, moderným pohľadom na túto hudobnú históriu a tradíciu. Miestom konania bude Amfiteáter Paľa Bielika Banská Bystrica.

Folklórna Bystrica má ambíciu vrátiť do mesta pod Urpínom tradíciu folklórnych koncertov a festivalov, ktoré sa v predošlej ére tešili veľkému záujmu. Moderná doba tieto aktivity rokmi zastavila, nezastavila a neutlmila však záujem Banskobystričanov a obyvateľov širokého okolia o ľudovú tvorbu a o folklór ako celok. Veríme, že sa festival stane oslavou folklóru, miestom stretnutia dobrých ľudí, pre ktorých je podpora, oživovanie a zachovávanie kultúry slovenského národa prirodzenou súčasťou života.

Organizátori pripravujú program, v ktorom vystúpia desiatky účinkujúcich. Folklórne súbory budú striedať folklórne skupiny, speváci, spevácke skupiny, sólisti, ľudové hudby, muzikanti i tanečníci.

Predbežne potvrdený program festivalu Folklórna Bystrica 2019

16. augusta. 2019 – Piatok  – od 17.00 h.

Folklórny súbor Poľana Brno – CZ, Folklórny súbor Mladosť – Banská Bystrica, speváčka Katarína Mosnáková Bagľašová – Vojvodina, skupina Arzén, skupina Čechomor

17. augusta. 2019 – Sobota – od 17.00 h.

Folklórny súbor Bystrina Banská Bystrica, Slovenski Kulturo – Osvetový spolok Detvan zo Srbska – účastník Folklórnej šou Zem spieva, folklórna skupina Priechoďan, folklórna skupina Bacúšan, ženská spevácka skupina Hojana, Fujaristi z Podpoľania (8 fujaristov) veľký program a ďalší.

Predpredaj vstupeniek na podujatie je spustený v sieti Predpredaj.