​Nový dokumentárny film Zuzany Piussi prináša pár dní pred parlamentnými voľbami pohľad do zákulisia prezidentských volieb v roku 2014, ukazuje prácu marketingových expertov, ale aj vtedajšie aktivity kandidátov mimo kampane.​

kiska_a_knazkoNovinku bude mať možnosť vidieť aj ​bystrické publikum, a to 27. februára 2016, o 19. hodine, v kultúrnom centre Záhrada (Námestie SNP 16, Beniczkého pasáž).

Medzi dlhodobé globálne témy patrí zhoršujúca sa pozícia zastupiteľskej demokracie, spočívajúca v poklese dôvery vo volených zástupcov i v mechanizmy a procesy, ktoré voľbe predchádzajú. Po vypuknutí krízy v roku 2008 sa negatívny trend iba zvýraznil, keď sa v celom západnom svete masovo prejavila nedôvera ľudí v schopnosť politickej triedy krízu riešiť.

Film​ Zuzany Piussi​ sa zaoberá týmto fenoménom nielen na pozadí slovenských prezidentských volieb – skúma kandidáta, voliča a volebné mechanizmy v jadre strednej Európy, situačné dianie vrstvia úvahy slovenských a českých sociológov, mediálnych a PR expertov.​ Vo filme sa okrem prezidentských kandidátov predstaví napríklad aj filozof Václav Bělohradský​, alebo protikorupčný expert Libor Michálek.

inge-kliest_zuzuZuzana Piussi (1971) je režisérka, kameramanka, herečka a producentka. V rokoch 1992–2000 spolupracovala s bratislavským divadlom Stoka ako scénografka a kostýmová výtvarníčka. Po roku 2001 začala študovať réžiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Nakrútila množstvo oceňovaných a kontroverzných dokumentov (Anjeli plačú, Babička, Koliba, Nemoc tretej moci, Od Fica do Fica, Krehká identita, Muži revolúcie), v súčasnosti žije v Českej republike.

Viac informácií nájdete aj v evente na facebooku.