Príjemný hudobný žúr. Tak by sa dal charakterizovať krst nového CD banskobystrickej kapely MUKATADO, ktorý sa konal 5. marca v bratislavskom klube Infinity Rock café. Bozkom ho pokrstila moderátorka, režisérka a textárka Oľga Záblacká.

Mukatado4„S Jankou Kozákovou a Peťom Dobríkom sa poznám z čias, keď robili predskokana na turné Richardovi Müllerovi. Tam som si pozrela ich koncert a boli vynikajúci. Odvtedy sme sa nevideli. Až raz mi prišiel mail od Janky, že sa jej páčia moje texty, či im neskúsim otextovať niektoré nové veci,“ povedala Oľga Záblacká o začiatkoch spolupráce s Mukatadom.

Výsledkom intenzívnej hudobnej spolupráca sú štyri texty, ktoré sa nachádzajú na novom CD Mukatada Iba láska.

„Olinkinými textami som bola nadšená. Už pri prvom našom rozhovore som mala pocit, že sa poznáme roky a keď som si prečítala texty, zdalo sa mi, že sa maximálne trafila do nálady pesničky a jednotlivých fráz,“ povedala speváčka Mukatada Janka Kozáková.

Okrem Oľgy Záblackej prišli Mukatado na krst podporiť aj známi speváci Katka Korček, Robo Opatovský či Roman „Galo“ Galvánek z kapely O.B.D.

Mukatado7Kapela, ktorá na krste hrala v zložení Janka Kozáková (spev), Peter Dobrík (gitara, spev), Róbert Tkáč (bicie), Branislav Podkonický (basgitara) a Matej Bartko (klávesy, spev), zahrala šesť skladieb z nového albumu a na záver pridala dve staršie pesničky.

Výber krstnej mamy určite nie je náhodný. Okrem spomínanej spolupráce na novom albume, je najnovším spoločným hudobným počinom Mukatada a Oľgy Záblackej titulná skladba Stromy k mimoriadne očakávanému filmu Arcibiskup Bezák Zbohom. Oľga Záblacká je autorkou textu, na hudbe sa okrem nej podieľali aj Janka Kozáková a Peter Dobrík z Mukatada.