V multikine Cinemax Banská Bystrica si aj tento týždeň môžete vychutnať viaceré svetové filmové novinky. Či už ste priaznivcami akcie a sci-fi, animovaných rozprávok alebo filmovej zábavy, každý si príde na svoje.

MUŽ Z OCELE

muz z oceleV hlavnej úlohe snímky Muž z ocele režiséra Zacka Snydera sa predstaví Henry Cavill ako Clark Kent/Superman. Už ako malý chlapec zistí, že jeho neobyčajné schopnosti nie sú pozemského pôvodu. O niekoľko rokov neskôr sa vydá hľadať pravdu odkiaľ prišiel a aké je jeho skutočné poslanie. Svoju silu nedokáže dlho skrývať ak má zachrániť svet pred skazou a stať sa symbolom nádeje pre celé ľudstvo. Ďalej hrajú Amy Adams, Laurence Fishburne, Diane Lane, Kevin Costner a Russell Crowe. Hudbu k filmu skomponoval oscarový skladateľ Hans Zimmer.

BLING RING: AKO VIPKY

Podľa skutočných udalostí – skupina teenagerov posadnutých slávou sleduje na internete kedy celebrity nie sú doma, aby mohli zatiaľ vykradnúť ich domy..

PRÍŠERKY: UNIVERZITA

Tento príbeh sa však odohráva v čase, keď Mike a Sulley ešte zďaleka neboli priateľmi a obaja sa museli vysporiadať s nástrahami študentského života na prestížnej univerzite…

priserky_univerzitaUž keď bol Mike Wazowski malým strašidielkom, sníval o tom, že jedného dňa sa stane skutočným strašičom s veľkým S – zamestnancom firmy Monsters, a.s., zásobujúcej svet strašidiel detským krikom. A keďže Mike vie, že najlepší strašiči vyštudovali univerzitu pre príšery Monsters University (MU), jeho voľba je jasná, aj keď sa nedá povedať, že by jeho zjav budil práve hrôzu.

Avšak hneď v prvom semestri dostanú jeho kariérne plány vážnu trhlinu. Jeho spolubývajúcim sa totiž stane Jmes P. Sullivan, skutočný kanón a strašidelný talent od prírody. Neustála rivalita nekontrolovateľnej dvojice spôsobí, že napokon oboch z elitného štúdijného programu vyhodia. Ocitajú sa na najnižšom stupienku v hierarchii Univerzity, v spoločnosti príšeriek, čudesných aj na pomery sveta strašidiel. A čo horšie, aby uviedli veci do poriadku, hrozí, že obaja budú musieť začať spolupracovať.

DETSKÉ KINO – KRÚDOVCI

(Víkend 22.6.- 23.6.2013)

Tatko Grug miluje a chráni svoju rodinu. Riadi sa svojráznou filozofiou pre prežitie „Strach je dobrý, zmena zlá“, a drží sa jej až do chvíle, keď dôjde k zničeniu ich rodinnej jaskyne, kde dosiaľ spokojne bývali. Grug je nakoniec nútený uznať, že lepšie než tu len prežívať, je začať znova skutočne žiť niekde inde. A tak Krúdovci podniknú cestu do neznáma, ohromujúci výlet do krajiny plnej najrozličnejších, neuveriteľných a niekedy aj poriadne nebezpečných stvorení. Ich pohľad na svet sa vďaka tomu navždy zmení. Krúdovcov čaká veľká skúška, ale tiež najväčšie dobrodružstvo ich života..

ARTMAX – FULMAYA, DIEVČATKO S TENKÝMI NOHAMI

(Utorok 25.6.2013 o 18:10)

Táto mladá, inteligentná žena sa vďaka svojmu poňatiu života stáva stelesnením polarity súčasného sveta. Napriek svojej pohodlnej a pomerne úspešnej existencii v Európe se vydala na dlhú púť s cieľom nájsť samu seba. Tá ju zaviedla až do podhoria Himalájí. V jednom z najbiednejších a od našej kultúry najodlišnejších kútov sveta nachádza pokoj a kľud. Pomocou jej nepálského alter ega – Fulmayi – vstupujeme observačnou metódou do sveta detí na ulici a taktiež do života sirotinca, o ktorý sa Dorota stará. Zoznamujeme sa tu s ďalšou dôležitou postavou príbehu, trojročným dievčatkom nájdeným na ulici a pomenovaným po svojej záchrankyni – Fulmaya. Tá nám umožní sledovať zaujímavú paralelu dvoch dievčat s rovnakým menom, no z celkom odlišného sveta.

MINIFESTIVAL EURÓPSKEHO FILMU 7×7 V MULTIKINE CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA

7x7 festivalAj v tomto roku neobíde festival európskych filmov ani Banskú Bystricu. V multikine CINEMAX sa na tohtoročné vybrané snímky môžete tešiť v dňoch od 1. do 3. júla. Vstup na všetky premietania v rámci festivalu je voľný. Lístky si je ale potrebné vybrať na pokladniach multikina, pretože kapacita sál je obmedzená.

 1.7.       18.00 Nedotknuteľní

                20.30 V tieni

2.7.        16.30 Iron Sky

                18.30 Železná lady

                20.30 Láska všetkými desiatimi

3.7.        18.00 Svadba medzi citrónmi

                20.30 Ahoj, ako sa máš ?

PROSO – OPERETA DIVADLA JÁRY CIMRMANA

(Streda 13.7.2013 o 20:00)

PROSO_A4Prierez slávnou sedemhodinovou, hoci ako komplet nezachovanou operetou Proso českého génia Járy Cimrmana uvedie Český národný symfonický orchester pod vedením Libora Peška. Unikátny večer bude súčasťou programu hudobného festivalu Prague Proms. Ako sólisti vystúpia sopranistka Adriana Kohútková a tenori Tomáš Černý a Milon Čepelka. V priebehu koncertu nebude samozrejme chýbať fundovaný výklad cimrmanológov Zdeňka Svěráka, Miloně Čepelky, Petra Bruknera a Roberta Bárty, ktorí divákom prezradia nejednu perličku zo zákulisia vzniku tohto zabudnutého diela.

Tak, ako je mnohým znalcom seminára k predstaveniu DJC Hospoda Na mýtince známe, pri príležitosti zahájenia prevádzky slávneho viedenského „Riesenradu“ bola vypísaná súťaž o najlepšiu operetu. Zúčastnil sa jej aj Čech Jára Cimrman a to rozvitým sedemhodinovým dielom Proso. Vďaka svojej azda jedinej zápornej vlastnosti – drobnej lakomosti – nepodal zásielku s partitúrou doporučene. To umožnilo Francovi Lehárovi, Johannovi Straussovi, Oskarovi Nedbalovi a ďalším členom poroty, aby si geniálnu operetnú fresku doslova rozobrali. Vedecký tím českých cimrmanológov vám dokáže, že autorom svetovo preslávených melódií z Netopierov, Poľských krví a mnohých ďalších operiet je zabudnutý Čech Cimrman.

Lístky sú v predaji už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Vo štvorici po opici 3, Po zániku zeme, Star Trek: Do temnoty 3D, Kráľovstvo lesných strážcov 3D, Veľký Gatsby 2D, Hurá na Francúzsko, Podfukári, Tranz, Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa 2D aj 3D.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/