Horor, rozprávka na motívy obľúbeného kresleného seriálu, ale aj životopisná dráma opisujúca posledné roky života anglickej princeznej Diany. To všetko sú tohtotýždňové novinky na plátnach banskobystrického multikina CINEMAX, ktorých prehľad vám aj tento týždeň prinášame.

INSIDIOUS: KAPITOLA 2

Známy režisér snímok pri ktorých behá mráz po chrbte, James Wan, dal už po druhýkrát dokopy svoj osvedčený filmársky a herecký tím. Tentokrát prichádza s ešte desivejším pokračovaním hororu z roku 2010. Rodinu Lambertovcov stále prenasledujú temné sily a neodhalené tajomstvá, ktoré ich vťahujú čoraz hlbšie do sveta démonov..

DIANA

dianaLady Dianu, princeznú z Walesu, pozná takmer každý. Len málokto však pozná skutočnú Dianu Spencerovú, len málokto v nej vidí obyčajnú ženu. Film Diana nie je klasickým životopisom, zameriava sa na posledné dva roky jej života, keď opustila kráľovskú rodinu a stiesňujúci život v Buckinghamskom paláci. Na roky naplnené novou chuťou žiť, neúnavnou charitatívnou prácou a milostným vzťahom, v aký už ani nedúfala. Meno jej lásky bude pre mnohých prekvapením. Rovnako ako vynachádzavé triky a prevleky, ktoré musela princezná Diana používať na schôdzkach so svojím partnerom mimo dosah dotieravých fotografov a ochranky.

V hlavných úlohách sa predstavia Naomi Watts, nominovaná na Oscara za filmy 21 Gramov a Nič nás nerozdelí a Naveen Andrews, známy z multioscarového Anglického pacienta a seriálu Stratení.

Princezná Diana bola jednou z najsledovanejších a zároveň najpopulárnejších osobností svojej doby. Vďaka srdečnému vystupovaniu a neúnavnej osobnej práci pre charitu získala označenie „princezná ľudských sŕdc“, jej pohreb po náhlej a tragickej smrti sledovalo dve a pol miliardy ľudí na celom svete. Jadrom filmu je však život, sústredí sa na Dianu ako takú, na radosť a energiu, ktorú získala v posledných dvoch rokoch, a na to, kým sa v týchto rokoch stala. V príbehu, ktorý ukazuje známu princeznú aj ako ženu mimo všadeprítomných kamier, je potom ešte jeden ďalší. Silný milostný a dlho utajený príbeh medzi Dianou a kardiochirurgom Hasnatom Khanom.

OGGY A ŠVÁBY

oggyKoncept Oggyho v priebehu vekov – nikdy nepoužitý počas štyroch televíznych sezón sa spolieha na jediné tvrdenie – Oggy tu vždy bol a bude! Oggy nepatrí do žiadneho presne ohraničeného časového obdobia. Je stav mysle, spôsob bytia, špeciálneho rytmu a samozrejme – humoru. Myslel som si, že bude zábavné pozrieť sa na Oggyho životný postoj z historickej perspektívy. Nehovoríme samozrejme o Časovom stroji či cestovaní ďaleko od domova, ktorý poznáme. To teda vôbec! Oggy patrí do špeciálnych období a ekosystémov. Tak ako zlomyseľné laboratórne výskumy sme aj my Oggyho namočili do treťohôr, stredoveku či viktoriánskeho Londýna. A s potešením sme sledovali výsledky. Oggyho svet sa samozrejme presúva spolu s ním! Nielen šváby, či bratranec Jack a Buldog Bob ale aj nová ženská hrdinka, smelá a krásna Olivia. Každá postava si v nových príbehoch a v Oggyho „systéme“ nájde svoje miesto.

DETSKÉ KINO – SNIEŽIK, BIELY KOŽÚŠOK

LOGO_DK(Víkend 21.9. – 22.9.2013 o 13:30)

Malá gorila Sniežik vie, čo znamená byť iný. Jeho biely kožúšok ho odlíšil od ostatných goríl už v deň jeho narodenia. Dnes žije ďaleko od svojho domova na Guinei, v zoologickej záhrade v španielskej Barcelone. Tu ho má každý rád a každý mu venuje svoju pozornosť, okrem tých najdôležitejších, ostatných goríl, s ktorými tu žije. Oni nevidia jeho výnimočnosť, pre nich je iba zvláštne čudo, ktoré k nim nepatrí. Sniežik to však chce zmeniť a pripravil si plán. Spolu s najlepším kamarátom Ailurom – červenou pandou, ktorý však o sebe tvrdí, že je prevteleným čiernym panterom a kamarátkou Paulou plánuje útek zo zoo a návštevu čarodejnice, ktorá mu môže pomôcť získať to, po čom najviac túži. Skutočný hnedý gorilí kožuch, vďaka ktorému sa stane skutočnou gorilou. Ale za bezpečnými múrmi zoo sú kamaráti vo veľkom nebezpečenstve. V mesta čaká Luc de Sac, smoliar a bezcitný človek, ktorý je presvedčený, že jeho kliatby ho zbaví jediný amulet – biela gorila. De Sac je ochotný urobiť čokoľvek a Sniežika a jeho kamarátov nikto nechráni. Musia byť preto na svojej ceste veľmi opatrní a hlavne veľmi pozorní.

ARTMAX – KOBYLKY

CNMX_ARTMAX_logoProjekt Kobylky uvedie od septembra 2013 do júna 2014 10 pásiem krátkych filmov študentov Vysokej školy múzických umení. V prvom pásme uvidíte 6 vybraných diel, ktoré ponúkajú hru so žánrom, drsnú autenticitu, zábavu a mystifikáciu v hranej, dokumentárnej a animovanej podobe. Pestré témy a výsostne subjektívny prístup tvorcov k okolitej realite približujú, čo intenzívne hýbe svetom mladých ľudí. Zážitky pretvorené do silných príbehov a pozorovaní sú inšpiratívne práve vďaka kontaktu s tepom doby. Ich autori neprestávajú rozvíjať filmové nápady, čo vyznieva ako pozitívny prísľub do budúcnosti domácej kinematografie.

Okrem toho v multikine Cinemax: Jobs, One Direction: This is Us 2D aj 3D, V zajatí démonov, My sme Millerovci, Lietadlá 2D aj 3D, Šmolkovia 2 2D aj 3D, Riddick, Dospeláci 2, Nástroje smrteľníkov: Mesto kostí a Colette.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.