Quantcast

Po utorňajšom zdolaní Trenčína víťazne naladení Banskobystričania v 10. kole Tipsport extraligy privítali na svojom ľade Žilinu. Tá bola domácim dobrým súperom, ťahala však za kratší koniec, ktorý jej do ruky podal dvoma gólmi a jednou asistenciou Novajovský..

HC’05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Heizer (Novajovský), 13. Novajovský (Kubka, Heizer), 26. Kubka (F. Nemček), 41. Novajovský (F. Nemček, Heizer) – 9. Troliga (T. Varga, M. Kokavec), 34. Škoda (D. Devečka), 37. Važan (D. Devečka, Škoda), stretnutie sledovalo: 1 252 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Richter, Bambúch, J. Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Ketner, Styk – Jabrocký, M. Hudec, Hvila – Jankovič, Češík, Šimun – Lamper, Heizer, F. Nemček – Zigo, Petro, Jaroš

MšHK Žilina: Johanes – Harant, Rúfus, D. Devečka, Brcko, Niník, Dlouhý – T. Varga, Troliga, M. Kokavec – Lažo, Škoda, R. Krajči – T. Sýkora, Valášek, Drevenák – Važan, Hajnik

foto il.: BBonline.sk

Pod Urpínom diváci v úvode veľa vzruchu nevideli. Prebrala ich až ôsma minúta, keď Šimuna našiel krásnou nahrávkou spoza brány Jankovič, Johanes však bravúrne zakročil. Nedáš-dostaneš, známe hokejové pravidlo platilo aj tentokrát. Neprešlo totiž ani 50 sekúnd a žilinskí vlci prvýkrát gólovo udreli. Troliga v úniku nezaváhal a puk poslal pomedzi Slipčenkove betóny až do brány. V polovici prvej tretiny sa opäť prihlásili o slovo domáci a bol z toho vyrovnávajúci gól. Ten si po úspešnej dorážke tesne pred Johanesom pripísal na svoje konto najlepší strelec Banskej Bystrice Radomír Heizer. Hra naberala na tempe, čo potvrdil aj úvod 13. minúty, kedy sa domáci po prvýkrát dostali do vedenia, žilinský gólman na projektil z hokejky Novajovského nemal nárok. Ešte veselším to pre domácich mohol spraviť Hvila, jeho šikovná akcia však skončila na maske brankára.

Druhé dejstvo prinieslo oveľa svižnejší hokej. Hneď v prvých minútach bol vo veľkej príležitosti po nepresnostiach v obrannom pásme Žiliny Richter, v bezprostrednej blízkosti však zaváhal. Následne sa však dostali do pásma Nemček s Kubkom a druhý menovaný sa tentokrát nemýlil. Pomaly ožívali tiež hostia, ktorí viackrát nebezpečne zatlačili. Ich snahu nezastavilo ani vylúčenie Miroslava Laža do konca zápasu, práve naopak. Vygradovala, čo v 34. minúte prinieslo ich druhý gól. Puk vyslaný z hokejky Škodu spoza brány si Slipčenko nešťastne zrazil do brány. Ešte zaujímavejším spravil vývoj zápasu záver druhej tretiny, závar pred banskobystrickou bránou ukončil gólom Važan.

Po tom, čo Žilina v priebehu niekoľkých minút v závere druhého dejstva vyrovnali, barani nenechali nič na náhodu a udreli hneď v 41. minúte. Po druhýkrát v stretnutí vypálil nechytateľnú strelu Novajovský a bolo 4:3. Očakával sa tlak hostí, ktorí však boli bezzubí. Napriek niekoľkým šanciam mali miernu prevahu domáci a mohli to byť práve oni, kto sa bude tešiť z gólu. Johanes však svoj tím, ako už niekoľkokrát predtým, podržal, tento raz pokryl strelu Nemčeka. Následne odtestoval Slipčenka Drevník Kokavec či Važan, no najbližšie k vyrovnaniu mal Troliga, ktorý tesne pred bránkoviskom zaváhal. Na stave zápasu už nič nepriniesla ani žilinská hra bez brankára či Češíkova strela na prázdnu bránu, o tri body si tak v extraligovej tabuľke polepšili Országhovci.