V drese Bystričanov by sa mal predstaviť už tretí hráč so skúsenosťami z NHL. Tanner Glass prichádza do neznámeho prostredia, v rozhovore pre zámorské médiá priznáva, že o Slovensku nevie nič.

Po Michalovi Handzušovi a Claytonovi Stonerovi sa na ľade Banskej Bystrice predstaví aj Tanner Glass. Útočník Pittsburghu Penguines by mal nastúpiť už v piatkovom dueli proti Žiline. V rozhovore pre denník Pittsburgh Post Gazzete opisuje okolnosti svojho rozhodnutia ísť hrať na Slovensko. Pôvodne mal do Európy priletieť spoločne s kamarátom Aaron-om Rome-om z Vancouver Canucks, ten sa však napokon rozhodol na poslednú chvíľu necestovať. Rozhodujúcim faktorom bol podľa 29-ročného útočníka záujem generálneho manažéra klubu Vlastimila Plavuchu, ktorý prejavil veľký záujem o jeho služby.

Samotný hráč priznáva, že ide do neznámeho prostredia a s Banskou Bystricou ho neviažu žiadne väzby. „Je to iba miesto, kde budem hrať. Sú nadšení z toho, že nás majú a je to miesto, kde budem hrať hokej,“ hovorí Glass, ktorý nepozná ani Michala Handzuša ani Claytona Stonera. „Moja manželka bola v kontakte s manželkou Stonera, keďže tam ideme spoločne stráviť nejaký čas. Je dôležité mať jedného-dvoch anglicky hovoriacich ľudí v tíme, ale nepoznám ich osobne,“ dodáva Glass na margo dvojice so skúsenosťami z NHL, ktorá už v červeno-bielom drese pôsobí.

Kanadský útočník je známy tvrdou hrou, počas svojho pôsobenia na Slovensku však nepredpokladá, že by sa zapájal do bitiek. „Budem sa biť tu v NHL, lebo je to potrebné. Ale vyberá si to svoju daň. Nepotrebujem riskovať zranenie za oveľa menej ako som platený tu,“ vysvetľuje Glass.

Samotné Slovensko je pre hráča veľkou neznámou. Priznáva, že o krajine z kultúrneho hľadiska nevie nič. „Posledné dni som si spravil prieskum. Iba na Wikipédii. Vôbec nič neviem,“ dodal Glass na záver rozhovoru pre pittsburghský denník.

Tanner Glass odohral v NHL päť sezón. V 269 zápasoch strelil 13 gólov a na 26 prihral. Okrem Pittsburghu Penguines obliekol dres Winnipegu Jets, Vancouveru Canucks a Floridy Panthers.