Zaujímavý nápad sa z Bratislavy šíri ďalej po Slovensku a už aj v Banskej Bystrici nájdete predajňu Nosene. Už na prvý pohľad je jasné, že sa nejedná o obyčajný second hand.

Neskrýva sa však za ním len pekný dizajn a ako hovoria autori konceptu voňavá predajňa, ale aj myšlienka pomoci dobrej veci. Práve v čase, keď sa myšlienka tohto projektu rodila, v médiách rezonovala téma petície proti vzniku domu pre týrané ženy Aj to motivovalo jeho autorov k tomu, aby moderný second hand Nosene pomáhal. Kúpou oblečenia tak prispievate na dobrú veci. Z každého nákupu odvedú časť z predajnej ceny združeniu My Mamy, ktoré prevádzkuje bezpečný dom pre týrané ženy. Už na cenovke pritom vidíte, akou presnou sumou prispievate na dobrú vec.

Po prvej predajni v Bratislave je už  koncept dobrého a voňavého second handu aj v Banskej Bystrici. Šaty, nohavice, svetre, tričká, kabelky či doplnky tu dôkladne vyberajú a navyše majú aj svoju upcyklovanú značku Renewals by Nosene. V rámci nej prešitím vznikajú originálne a štýlové kúsky – z pánskej košele sú odrazu sexy šaty, či zo starých riflí, praktický batoh. Predajňu nájdete na Námestí Štefana Moyzesa 4 v centre Banskej Bystrice.