V piatok 10. novembra o 19.00 hod prebehne súťaž Nox Quaerox – nočný orientačný beh dvojíc. Miesto konania je URBAN SPOT (bývalé kino Hviezda).

Súťažiť sa bude v štyroch kategóriach: mužská, ženská, mix a X-gen. Prvé tri kategórie sú sprístupnené veku nad 15 rokov, v X-gen sú povolené rôzne kombinácie – podmienka je, že aspoň jedna osoba musí mať nad 15 rokov.  Štartovať sa bude pri URBAN SPOT a cieľ bude na Skuteckého ulici 3. Bežať sa bude centrom mesta a časový limit je zabehnutie preteku je 60 minút. Ak dvojica nedobehne v stanovenom čase, nasledovať bude penalizácia.

Zaregistrovať sa je možné cez online formulár na webovej stránke organizátora. Štartovné je 5€ na osobu. Súčasťou štartovného sú čaj a písacie prostriedky pre tím, ktoré dostanú až po registrácii. Odporúčaná výstroj podľa organizátora zahŕňa bežeckú obuv, čelovku (mobily na svietenie sú v súťaži zakázané).

Registrácia prebehne od 17.30 až 18.30 hod. Prednosť budú mať tí, ktorí sa prihlásili cez online formulár. Výklad pravidiel začne presne o 18.45 hod. Potom bude nasledovať hromadný štart.