Program podujatia Fa Donovaly Night Run 2015 začína v piatok 31. júla, kedy sa uskutoční bežecký tréning so slovenským olympionikom Marcelom Mataninom. Okrem pretekov sa návštevníci môžu tešiť aj na bohatý víkendový program pre celú rodinu.

FA_DONOVALY1Novinkou podujatia je večerný beh pre deti – „Nočníček“. Tento beh sa uskutoční v piatok, jeho začiatok je naplánovaný na 19.30 hod. Deti si budú môcť vyskúšať svoje bežecké schopnosti na tratiach 300/600/900 metrov podľa veku. Účastnícky limit pre detský beh je stanovený na prvých tristo registrovaných detí. Po tomto behu piatkový program bude ukončený rodinnou grilovačkou v Hoteli Residence.

Sobotný program je pre návštevníkov pripravený vo Fun Aréne od 9-tej hodiny. Hodinu na to začnú detské atletické súťaže v spolupráci so SAZ. Deti budú môcť súťažiť do 14-tej hodiny. Krátko po jedenástej hodine a slávnostnom otvorení podujatia starostom obce Miroslavom Daňom je pre deti pripravený zážitkový beh, Junior Challenge.

Vrcholom podujatia bude Fa Donovaly Night Run, ktorý prebehne od 20-tej hodiny. Pretekať sa bude podľa pravidiel Slovenského atletického zväzu a dĺžka trate, ktorú bežci majú zvládnuť je dlhá šesť a pol kilometra. Nočného behu sa bude môcť zúčastniť prvých tisíc zaregistrovaných účastníkov.

Vyhlásenie výsledkov druhého ročníka Fa Donovaly Night Run prebehne od 21.15 h, po nich o 21.30 h, je pripravená After párty spolu s veľkou Fa-ntastickou penovou párty. Bližšie informácie o tom, ako sa zaregistrovať na podujatie nájdete na predpredaj.zoznam.sk.