Už ôsmy ročník nočného orientačného behu dvojíc, opäť rozsvieti Banskú Bystricu desiatkami svetielok. Nox Quaerox 2019 štartuje v piatok 8. novembra v Urban Spote.

Vlaňajší Nox Quaerox vylákal do ulíc viac ako stovku bežcov a bežkýň rôznych vekových kategórií. Uvidíme, koľkí sa vydajú na hľadanie nočným mestom tento rok.  Nox Quaerox je totiž najmä o hľadaní. Zároveň je to však aj podujatie, ktoré zbližuje, podnecuje rozhýbať telo a podávať výkony a v neposlednom rade prináša aj zábavu a pohodu.

Nox Quaerox 2018:

Nočný beh štartuje o 19:00 h v klube Urban Spot (bývalé Kino Hviezda), no zraz účastníkov je už o 17:30 h, kedy sa začína registrácia súťažiacich (do 18:30 h) .  Po nej nasleduje výklad pravidiel. Registrovať sa môžete cez online formulár. Na mieste štartu preteku sa budú prednostne registrovať účastníci, ktorí sa prihlásili prostredníctvom on-line formulára, ostatní len v prípade, že sa uvoľní miesto.

Preteká sa v štyroch kategóriách – mužská (2 muži, vek nad 15 rokov),  ženská (2 ženy, vek nad 15 rokov), mix (1 muž + 1 žena, vek nad 15 rokov) a  X-gen (medzigeneračná).

Tesne pred štartom dostanú dvojice mapy a nočná hra sa môže začať! Vyhrávajú tí, ktorí v stanovenom limite (60 minút) pozbierajú čo najviac kontrol a získajú tak najväčší počet bodov. Víťazná dvojica získa putovný pohár NOX QUAEROX.

V cieli, ktorý je rovnako ako štart v klube Urban Spot, si pretekári môžu oddýchnuť pri koncerte skvelého gitaristu Dávida Bíleka (20:30 h). Výsledky vyhlásia organizátori podujatia – Outdoor Institute, o 21:30 h. Viac informácií nájdete na stránke na outdoor-institute.sk.

Nežná šifrolúcia

Zároveň vás pozývame aj na ďalšie zaujímavé podujatie organizované spoločnosťou Outdoor Institute. Je ním nočná šifrovacia hra Nežná šifrolúcia. Uskutoční sa vo štvrtok 14. novembra od 18:00 h v banskobystrickom Sport Bare (Dolná 11).  N0©n∑ Šh1-free je hra trojčlenných tímov, ktoré  majú za úlohu vylúštiť jednotlivé šifry na stanovištiach, ktorých riešenie ich posunie k ďalšiemu stanovišťu a ďalšej šifre. Hra sa automaticky končí po štyroch hodinách.

Na Nežnú šifrolúciu sa môžete prihlásiť len vopred cez prihlasovací formulár.

Spoločnosť Outdoor Institute, okrem toho, že sa venuje príprave rôznych  firemných akcií a realizuje aj voľnočasové a vzdelávacie programy pre študentov, organizuje aj netradičné outdoorove podujatia pre širokú verejnosť. Z jej dielne pochádzajú tradičné banskobystrické akcie Nox Quaerox a Nočné šifry. Obľúbeným heslom spoločnosti je Viditeľne inak.