BBonline.sk opäť prináša sumár výsledkov nižších futbalových súťaží.

III. liga – východ

Aj napriek zväzom nariadenému popoludňajšiemu času si cestu na štadión nováčika súťaže do Kremničky našlo asi 150 priaznivcov futbalu, ktorí žiaľ videli viacero nepremenených šancí domáceho celku.

ŠK Kremnička – 1. FC Tatran Prešov “B” 1:3 (0:1)

Góly: 88. Jobko – 12. a 90.+ Guba, 70. Dolný. ŽK: 37. Rapčan, 49. Cibuľka, 81. Podstavek – 48. Guba. Pred 150 divákmi rozhodovala Chudá.

Zostava ŠK Kremnička: Gašperan – Cibuľka, Rusnák (79. Schober), Podstavek, Loučka, Blaščik (63. Palovič), Ševčík, Bíreš, Rapčan, Kiššák (63. Jobko).

Zostava Prešov “B”: Ferenc – Jacko, Bartek, Luberda, Hatok (32. Gáll), Guba, Dolný (87. Lukáč), Adam, Bogdanovský, Heidenreich (70. Papp), Hruška.

Úvodná dvadsaťminútovka patrila hosťom. Tí už v 9. minúte po rohu Mariana Adama mohli Bartekovou hlavičkou viesť, ale Gašperan si s loptou poradil. Na dorážku Dávida Gubu v 12. minúte bol už ale prikrátky. V 23. minúte ešte pohrozil zo štandardky Jakub Heidenreich, ale loptu do bezpečia odhlavičkoval Rapčan. Hostia potom poľavili, ale Kremnička trpela najmä v koncovke, keď jej útočníci zbytočne komplikovali situácie v šestnástke a prichádzali tak o šancu na vyrovnanie.

Do druhého dejstva vstúpila Kremnička aktívnejšie. Lenže hlavička Maroša Chomu v 48. minúte skončila len v náručí gólmana hostí Ferenca a ten, aj keď s problémami, zvládol aj Ševčíkovu strelu z hranice šestnástky. Do hry sa potom dostal aj útočník domácich Marek Jobko, ktorý bol potom viackrát v sľubných šanciach, lenže hostia naďalej ukazovali svoju silu. Najmä keď v 70. minúte zvýšil  na 0:2 Jozef Dolný, vyzeralo byť všetko stratené. Lenže hráči v červených dresoch nabrali druhý dych. Gól však hlavou po rohu usmernil Jobko až v 88. minúte, a keď o minútu na to z ďalšieho rohu Loučkom dobre usmernenú loptu na bránkovej čiare nemal kto doťuknúť, zvrat bol v nedohľadne. Zvlášť keď hostia ešte z protiútoku dokázali skórovať, uvoľnený Guba usmernil v druhej minúte nadstaveného času loptu priamo do odkrytej brány Gašperana.

Dukla B mala voľno.

Majstrovstvá regiónu stred

Útočník Priechodu Miroslav Ivanič (vpravo v bielom) strelil v Sásovej hattrick. Foto: Karol Krist

V uplynulom týždni odohral náš jediný zástupca MFK Banská Bystrica – Rakytovce dve stretnutia. V predohrávke 14. kola na domácej pôde zdolal najtesnejším rozdielom 1:0 Baník Kalinovo. Strelecky sa presadil stopér Rakytoviec Gašpar.

V prvú septembrovú nedeľu bolo na programe 5. kolo, v ktorom MFK cestoval do Liptovskej Štiavnici, kde však i s posilou zadných radov Jánom Tuhárskym prehral rozdielom triedy 0:3. Za Liptákov dvakrát skórovala niekdajšia opora banskobystrickej Dukly – Róbert Semeník.

MFK Rakytovce – Kalinovo 1:0 (1:0)
Gól: Gašpar
Zostava MFK: Pavlenda – Piliar, Gašpar, Sylvestr, Penov – Fojtík, Novák, Hejčík, Karman – Genčúr (89. Schmidtmayer), Murín.

Liptovská Štiavnica – MFK Rakytovce 3:0 (3:0)
MFK: Pavlenda – Piliar, Gašpar, Sylvestr, Tuhársky – Fojtík (68. Karman), Novák, Pagáč, Penov – Murín, Genčúr.

IV. liga skupina JUH

Traja zo štyroch našich štvrtoligových zástupcov odohrali svoje stretnutia počas uplynulého víkendu na domácej pôde a všetci si na svoje konto pripísali víťazstvá. Brusno si doma poradilo s Fiľakovom 2:1 po góloch Chrenovského a Vargu, Badín doma jednoznačne zdolal Jupie Podlavice 4:2 a Partizán Čierny Balog doma zvíťazil nad Jesenským 3:1. Na prvých dvoch miestach tabuľky IV. ligy sú trinásťbodové Brusno a Badín.

Brusno – Fiľakovo 2:1 (1:0)
Góly: Chrenovský, Varga

Badín – Jupie Podlavice 4:2 (4:2)
Góly: Výlupok 2, Wilweber, Pánik – Stacho, Maľa

V. liga skupina C

V divácky najatraktívnejšej súťaži sa darilo našim mužstvám striedavo. Šláger kola medzi Sásovou a Priechodom jednoznačne ovládli hostia, ktorí v priebehu 30 minút nastrieľali Sásovej štyri góly. Hattrickom sa blysol útočnik Priechodu Miroslav Ivanič. Šalková si po remíze 2:2 vezie z Hrochote cenný bod, Slovenská Ľupča doma zdolala nováčika z Medzibrodu 2:0 a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas dvoch trápiacich sa mužstiev, Seliec a Lutily.

Priechod:
Chromek – Dovčiak, Mala, Jendrišák, Molnár – Ševčík, Vajda (70. Spišiak) , Slobodník R., Šulaj (70. Zvalo) – Chaban M., Ivanič (83. Homola)

I. trieda

V piatom kole sa pozornosť sústredila do Hronca, kde si domáci hladko poradili s Osrblím v zápase dvoch popredných mužstiev. Jasenie vyhralo v Harmanci a naďalej úspešne pokračuje v návrate do V. ligy. Baláže zaknihovali prekvapivú remízu na pôde St. Hôr.

II. trieda skupina A

Prelom augusta a septembra už tradične priniesol dve kolá jesennej časti. Vo štvrtok predohrali 14. kolo, v ktorom Nemecká vysoko porazila Priechod „B“ 9:0, pričom domáci Rosina vsietil päť gólov, a Králiky stratili prvé body v súťaži. Cez víkend odohrali 5. kolo, v ktorom sa zrodilo prekvapenie na úkor Nemeckej. Čiernym bodom bola inzultácia rozhodcu hráčom Šalkovej „B“. .

FK Šalková B – ŠK Sokol Jakub 0:1

Družstevník Mičiná – TJ Hronsek 4:0

Družstevník Strelníky – Slovan Tajov 2:1

Iskra Horné Pršany – Zornička Riečka 1:2

Sokol Nemecká – Sokol Hiadeľ 2:4

OFK 1950 Priechod B – Baník Ľubietová 5:1

ŠK Metalservis Králiky – Družstevník Dúbravica 0:0