Posledné jesenné kolo sezóny 2010/2011 a zároveň posledné majstrovské v kalendárnom roku 2011 prinieslo veľa zaujímavých situácií najmä v V. lige, ktorá naše predpovede o atraktivite a sledovanosti do bodky naplnila.

Majstrovstvá regiónu Stred

V najvyššej súťaži riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom nás v jesennej časti sezóny 2011/2012 zastupoval jediný zástupca, a to Mestský futbalový klub Banská Bystrica – Rakytovce. Posledné jesenné kolo však nedopadlo podľa predstáv Rakytovčanov, keďže na pôde aktuálne druhého celku tabuľky – Fomat Martin prehral náš MFK 2:3. Strelecky sa presadili útočník Schmidtmayer a z pokutového kopu skúsený stredopoliar Maroš Fojtík.  MFK Banská Bystrica tak bude zimovať na priebežnej 10. priečke v tabuľke.

FOMAT Martin – MFK Banská Bystrica 3:2 (2:1)

IV. liga skupina Juh

V štvrtej lige sa tradičnej štvorici našich zástupcov darilo presne z polovice. Kým Brusno nadelilo debakel 6:0 Kováčovej na jej pôde a Partizán Čierny Balog  doma rozdielom triedy porazil Divín, tak Podlavice prehrali na pôde Revúcej 2:3 a Badín zakončil jesennú časť sezóny prehrou 0:1 v Jesenskom. Po odohratej polovici sezóny 2011/2012 sa najlepšie umiestnil FK 34 Brusno, ktorý stratil v celom priebehu len 4 body a so ziskom 35 bodov je na prvom mieste štvrtoligovej tabuľky. Na štvrtom mieste skončil ŠK Badín o skóre za Revúcou, avšak so ziskom 23 bodov stráca na lídra súťaže už priepastných 12 bodov. V kľudnom strede tabuľky skončil Partizán Čierny Balog, konkrétne s 20 bodmi na 6. priečke a presne v strede – na 7. mieste skončilo Jupie Podlavice.

V. liga skupina C

Ani raz nechýbal v zahajovacej jedenástke dispečer Priechodu Matúš Vajda (v červenom).

Piata liga nám po skončení časti priniesla najzaujímavejšie situácie, čo sa sedmičky našich zástupcov týka, divácky bola jednoznačne najsledovanejšia a derby zápasmi najatraktívnejšia. V poslednom jesennom kole sa napínavo rozhodovalo, kto sa stane jesenným majstrom V. ligy, ako aj či Selce opustia zostupové vody a Medzibrod pokračujúcim zmŕtvychvstaním vydoluje na nováčika výborné 4. miesto. Poďme však netradične od konca. Športový klub Selce musel v poslednom kole jesennej časti zachraňovať najhorší vstup do sezóny, aký kedy história klubu pamätá a to sa Selciam v poslednom kole aj podarilo, keď tých najvernejších fanúšikov potešili výhrou 4:0 nad Krupinou, avšak celkovým 12. miestom v tabuľke. O tri, resp. štyri miesta vyššie skončila dvojica OFK Slovenská Ľupča a FK Šalková. Kým druhý menovaný klub si udržal svoj každoročný štandard – 9. miesto, tak Slovenská Ľupča ako prvopočiatočný líder tabuľky a ašpirant na prvú trojku v priebehu súťaže dokonale zaspávala, čo jej vynieslo (i s prispením bodového odpočtu troch bodov) konečné 8. miesto. Kto by to bol v 5. kole povedal, že Ľupča skončí o štyri miesta pod Medzibrodom… Medzi nimi sa však, konkrétne na 5. mieste, umiestnil tradičný piatoligový klub – ŠK Sásová. A prichádza najväčšie prekvapenie, nováčik Sokol Medzibrod sa po katastrofálnom úvode súťaže neuveriteľne rozohral, perfektnú formu korunoval remízou na Hrochoti a najmä výhrou 2:0 s lídrom súťaže – Žarnovicou a po jeseni môže byť so 4. miestom veľmi spokojný.

Najlepšie výkony predvádzala dvojica ŠK Hrochoť – OFK 1950 Priechod, ktorá si rozdelila striebornú, resp. bronzovú priečku v jesennej tabuľke. Hrochoť v poslednom kole priviezla povinné tri body z Lutily a Priechod remízu z Detvy, i keď s poriadnou dávkou smoly, pretože ak by Ivaničova strela v 92. minúte skončila o pár milimetrov nižšie – jesenným majstrom by sa stal OFK 1950 Priechod.

I. trieda

Prvá trieda sa oficiálne skončila, no na kompletné uzatvorenie tabuliek chýbajú neodohraté zápasy Jasenie – Heľpa a Mýto – Lučatín. To však nič nemení na tom, že jesenným majstrom sa stáva ŠK Hronec, za ním v trojbodovom závese dvojica Tatran Čierny Balog – Osrblie. Na opačnom konci tabuľky sa so štyrmi bodmi krčí Dolná Lehota a veľa práce so záchranou budú mať Baláže a Heľpa, pokojné nemôžu zostať ani Podkonice. V poslednom kole stojí za zmienku najmä výborná remíza 1:1 Balážov na pôde Osrblia a vysoká výhra Harmanca na Heľpe.

II. trieda skupina A

Po poslednom jesennom kole v najnižšej futbalovej súťaži je odohratých všetkých 14 kôl jesennej časti, po ktorej sa suverénnym majstrom a jasným kandidátom na postup stal reorganizovaný ŠK Sokol Jakub. Deväťbodovú stratu majú na druhom a treťom mieste Nemecká s Tajovom, na opačnom konci tabuľky sa krčí predposledná rezerva Priechodu a novovzniknutá Ľubietová.

Šalková B – Nemecká 2:0 (1:0)
Priechod B – Horné Pršany 2:4 (1:1)
Malachov – Hronsek 4:0 (2:0)
Králiky – Strelníky 4:0 (1:0)
Dúbravica – Mičiná 3:0 (1:0)
Tajov – Ľubietová 4:2
Jakub – Riečka 2:0 (1:0)

1 ŠK Sokol Jakub 14 12 0 2 53 : 15 36 38