Prinášame vám tradičný sumár zápasov nižších futbalových súťaží odohraných v uplynulých dňoch.

III. liga – východ

Kremnička na domácej pôde vybojovala mimoriadne dôležité tri body v derby zápase proti Zvolenu. Aj keď sa hneď v úvode hráči z predmestia Banskej Bystrice ujali vedenia, odohrali s tímom na čele so skúseným obrancom Ondrejom Debnárom vyrovnané stretnutie. Viac futbalovej kvality mali na kopačkách hráči Kremničky, keď si situáciu výraznejšie skomplikovali až vylúčením brankára Gašperana v 80. minúte, ale aj to dokázali ustáť. Béčko Dukly remizovalo v Dolnej Ždani, pre červeno-bielych však bude dôležitejšie ako v Dolnej Ždani koncom mesiaca zahrá A tím, ktorý tam pocestuje v rámci 3. kola Slovnaft Cupu.

ŠK Kremnička – MFK Lokomotíva Zvolen 2:1 (1:1)

Góly: 2. Kiššák, 62. Jobko – 17. Lietava

Zostava ŠK Kremnička: Gašperan – Cibuľka, Rusnák, Choma, Podstavek, Loučka (64. Blaščik), Jobko (81. Kaczorek), Ševčík, Bíreš, Štuber, Kiššák.

TJ Sokol Dolná Ždaňa – Dukla Banská Bystrica „B“ 1:1 (1:1)
Góly: 44. J. Líška – 31. Rejdovian

Kremnička sa v tabuľke posunula vyššie – patrí jej už 12. miesto a v utorok o 16.00 privíta doma poslednú Starú Ľubovňu v predohrávke 16. kola. Tá z východu republiky pocestuje pod Urpín aj v sobotu, keď ju bude hostiť o 14.00 piata juniorka Dukly na hlavnej hracej ploche Štadióna SNP na Štiavničkách.

Majstrovstvá regiónu stred

Náš jediný zástupca v najvyššej súťaži riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom zvanej Majstrovstvá regiónu stred – MFK Banská Bystrica – Rakytovce zápas v Kysuckom Novom Meste nezvládol a prehral vysoko 1:4. Zápas herne veľa futbalovej krásy nepriniesol, a tak domáci hrajúci s väčšou túžbou po víťazstve vsietili štyri góly. Jediný gól MFK strelil v 36. minúte Hejčík.

Mestskému futbalovému klubu Banská Bystrica – Rakytovce však okrem nedeľňajšieho zápasu nevyšla ani predohrávka 15. kola v Tisovci, kde s domácim výberom prehrali vysoko 0:4.  MFK Banská Bystrica sa tak po 9. odohraných kolách so ziskom 11 bodov nachádza na 10. priečke. Budúci víkend na domácej pôde netradične v sobotu o 10.30 privítajú MFK Nová Baňa.

Tisovec – MFK Banská Bystrica 4:0 (1:0)

MFK: Pavlenda – Piliar, Gašpar, Tuhársky, Penov – Fojtík, Sylvestr (62. Genčúr), Novák, Pagáč, Murín – Karman

K. N. Mesto – MFK Banská Bystrica 4:1 (2:1)

Gól: Hejčík

MFK: Pavlenda – Piliar, Gašpar, Sylvestr, Tuhársky (66. Schmidtmayer) – Fojtík, Novák (86. Bendík), Pagáč, Styk – Hejčík, Murín

IV. liga skupina Juh

V siedmom kole sa našej štvorici zástupcov v štvrtej lige pomerne darilo – neprehral ani jeden z nich. Brusno zvíťazilo 3:1 na pôde Divínu, a upevnilo si tak postavenie na čele tabuľky, Badín si napravil reputáciu po minulotýždňovom kolapse doma s Fiľakovom, s ktorým zvíťazil vysoko 5:0 a zostáva na tretej priečke v tabuľke. Podlavice síce v Revúcej dvakrát vyhrávali ale po záverečnom hvizde rozhodcu sa zápas skončil výsledkom 2:2. Partizán Čierny Balog na domácej pôde len remizoval s Revúcou 0:0, a upevnil si tak štvrtú priečku v tabuľke o bod pred piatymi Podlavicami.

Divín – Brusno 1:3 (0:1)

Poltár – Podlavice 2:2 (0:1)

Badín – Fiľakovo 5:0 (1:0)

Partizán Čierny Balog – Revúca 0:0

O týždeň Podlavice doma privítajú Banskú Štiavnicu, Brusno hrá doma s Poltárom, Badín s Divínom a Čierny Balog cestuje na pôdu outsidera Hliníku n. Hronom. Zápasy majú výkop v nedeľu o 15.00 h.

V. liga skupina C

Siedme kolo v piatej lige prinieslo dve vysoké víťazstvá a jednu vysokú prehru. V šlágri kola v Sásovej, ktorá doma hostila Hrochoť bolo k videniu 5 gólov, z toho tri strelili domáci a po dlhšej odmlke znovu vyhrali. Slovenská Ľupča doma rozstrieľala Hodrušu Hámre vysoko 6:1, ten istý výsledok zaznamenal aj nováčik – Medzibrod, ktorý nedal šancu beznádejnej Lutile.  Šalková si nedala pozor na žarnovický – najlepší útok v súťaži a prehrala na ich pôde vysoko 1:5, rovnako bez bodu obišli aj trápiace sa Selce, ktoré na domácej pôde nestačili na Detvu. Naopak v dobrých výsledokoch pokračuje OFK 1950 Priechod, ktorý i vďaka skvelému brankárovi Chromekovi neinkasoval už tretíkrát v rade (celkovo inkasoval len v dvoch zápasoch zo siedmich) a zaslúžene vyhral na pôde Pliešoviec 2:0.

Sásová – Hrochoť 3:2 (2:1)

Selce – Detva 1:2 (0:1)

Sl. Ľupča – Hodruša 6:1 (3:1) Góly

Medzibrod – Lutila 6:1 (1:0)

Pliešovce – Priechod 0:2 (0:1)

Žarnovica – Šalková 5:1

Na čele tabuľky je 17 bodový Priechod, o bod zaostáva Slovenská Ľupča, naopak Selce sú tretie a Medzibrod štvrtý od konca. Budúci víkend začne 8. kolo predohrávkou v Šalkovej, ktorá doma privíta Lutilu. V nedeľu o 15.00 hrá Medzibrod v Hodruši, Sásová v Žarnovici a Hrochoť doma privíta Krupinu. Veľké derby sa odohrá v Priechode, kde cestujú susedné Selce. Slovenská Ľupča už zápas v Detve „predohrala“, avšak ho kontumačne prehrala 0:3.

I. trieda

V prvej triede sa odohral najzaujímavejší zápas na pôde Mýta, ktoré v súboji prvého s druhým hostilo Jasenie a poradilo si jasne 3:1. V dobrých výsledkoch pokračujú aj Staré Hory, ktoré doma tým istým výsledkom porazilo rivala z Harmanca. Naopak Baláže opäť vysoko prehrali, tentokrát v Lučatíne 2:5 a zostávajú poslední v tabuľke.

Mýto – Jasenie 3:1 (1:0)

St. Hory – Harmanec 3:1 (1:0)

Hronec – Č. Balog 0:1 (0:1)

Lučatín – Baláže 5:2 (2:2)

Dolná Lehota – Osrblie 0:2 (0:0)

Braväcovo – Podkonice 3:0 (0:0)

Poniky – Heľpa 4:0

Prvú triedu zatiaľ vedie Mýto pod Ďumbierom, na opačnom konci sú zatiaľ s dvoma bodmi po siedmych kolách Baláže. Už 8. kolo je na pláne v nedeľu o 10.30 h v Balážoch kde privítajú Dolnú Lehotu a o 15.00 h a to týmito zápasmi: Jasenie – Heľpa, Podkonice – Poniky, Osrblie – Braväcovo, T. Č. Balog – Lučatín, Harmanec – Hronec, Mýto – Staré Hory.

II. trieda skupina A

Po dvoch týždňoch sa ku slovu opäť prihlásil anglický týždeň. Vo štvrtkovom kole deklasovala rezerva Šalkovej Hronsek. Cez víkend vysoko zvíťazil Jakub, keď Králikom nastrieľal 7 gólov.

Šalková B – Hiadeľ 5:1 (2:1)

Strelníky – Hronsek 1:0 (1:0)

Horné Pršany – Mičiná 2:3 (1:1)

Nemecká – Tajov 2:0 (0:0)

Malachov – Riečka 3:1 (2:1)

Králiky – Jakub 0:7 (0:1)

Dúbravica – Ľubietová 2:1 (2:1)

Jakub s 21 bodmi po deviatich kolách vedie najnižšiu oblastnú súťaž prenasledovaný 18 bodovou Nemeckou a Strelníkmi so 16-timi bodmi. Rezerva Priechodu naopak zatiaľ vyhrala len raz, a je tak na chvoste najnižšej súťaže. V nedeľu o 15.00 h bude II. trieda pokračovať 8. kolom: Hronsek – Ľubietová, Jakub – Dúbravica, Hiadeľ – Priechod B, Riečka – Šalková B, Tajov – Malachov, Mičiná – Nemecká, Strelníky – Horné Pršany.