Futbalové súťaže sa pomaly blížia k svojej polovici, po reprezentačnej prestávke pokračovala svojim 12. kolom aj najvyššia Fortuna liga. V tej zabodovala Podbrezová v Trnave, no zaujímavé výsledky sa počas víkendu urodili aj v nižších súťažiach.

II. liga skupina západ – 13. kolo

Dukla-ZilinaB-18Banskobystrická Dukla neprekvapila, naopak vybuchla v súboji so Šošonmi. Žlto-zeleným dopomohol k deklasovaniu Bystričanov najmä Nermin Haskič štyrmi presnými zásahmi. Dukla sa tak topí na dne tabuľky, teraz od nej o niečo odskočilo aj B-čko bratislavského Slovana, ktoré zdolalo Nové Mesto nad Váhom a pripísalo si ešte len druhú výhru. Červeno-bieli na druhú výhru stále čakajú. To sa nedá povedať o Pohroní. Jeho futbalisti preukázali skvelú formu aj v nedeľu, keď takmer pred pol tisíckou fanúšikov zdolali najtesnejším rozdielom lídra súťaže Skalicu. V 63. minúte sa trafil po priamom kope Lukáš Pelegríni. FK Pohronie tak ťahá šnúru troch výhier v rade, ale podstatné je, že dokázalo zdolať už dvoch priebežných lídrov tabuľky. Teraz to bola Skalica, ktorá sa dostala na čelo aj vďaka tomu, že Šamorín, ktorý bol lídrom po 11. kole, podľahol práve hráčom z Dolnej Ždane.

II. liga skupina východ – 11. kolo

mfk_mikulas_futbal-6Zvolenčania privítali na svojom trávniku Hanisku a ak chceli pomýšlať na dotiahnutie sa na lídra, nesmeli zaváhať. Od šiestej minúty však prehrávali zásahom Fejerčáka, polčasovú remízu 1:1 zariadil rýchlou odpoveďou v 18. minúte Staško. Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu Romulo Silva Santos opäť poslal Hanisku do vedenia. Ani to ale nezlomilo Lokomotívu, už v 56. minúte druhýkrát v zápase vyrovnali, a to vďaka Jozefovi Čertíkovi. O desať minút nechtiac podrazil nohy Zvolenu Mário Tóth, keď prekonal vlastného brankára a Haniska po tretíkrát vyhrávala a Zvolen musel tretíkrát doťahovať. Jeho nezlomní futbalisti to nakoniec dokázali uhrať aspoň na bod, keď Andrej Kamendy v 77. minúte vyrovnal na konečných 3:3 v tejto doťahovačke. Prvé štyri tímy tabuľky bodovali naplno.

TIPOS III. liga skupina STRED – 11. kolo

V rámci 11. kola bola neúspešná Kremnička a taktiež Podbrezová B. Kremnička podľahla naposledy Krásnu nad Kysucou a jej hráči si tak pripísali ešte len druhú porážku. Tentokrát nestačili v domácom meraní síl na Žarnovicu a prehrali nečakane druhé stretnutie v rade. Postarali sa o to v prvom polčase Štefanka a hneď na začiatku druhého polčasu sa pridal Páleník, na 3:0 kozmeticky upravil druhým gólom Štefanka. Posledná Teplička nad Váhom si zgustla na Fiľakove. Liptovský Hrádok ostáva na čele tabuľky napriek tomu, že neodohral zápas, takže má 1 k dobru. Rezervný tím Podbrezovej stratil cenné body v naháňačke za lídrom, keď nestačil na Kalinovo. Tam prehrávali železiari už od druhej minúty, skvelý štart domácich zariadil v nedeľu Matej Blahuta. Na vyrovnanie sa čakalo dvadsať minút, postaral sa oň Marek Jakuba. Rozuzlenie dal zápletke už o šesť minút druhým gólom Blahuta, aj keď ešte nik netušil, že to bude gól rozhodujúci.

IV. liga skupina JUH – 11. kolo

Derby medzi Jupie a Rakmi v nedeľňajšom meraní síl rozhodol jediný gól. Jeho autorom bol Ivan Varga, ktorý sa presadil presne po hodiny hry. Slovenské Ďarmoty ostávajú naďalej neporazené, ja keď im dva body unikli v súboji s Medzibrodom. Gól na 1:1 dával v 37. minúte Ivan Pipich a od vtedy sa už skóre nezmenilo. Duel druhej Šalkovej a tretích Pliešoviec bol dôležitý z toho pohľadu, že Šalková chcela odčiniť debakel z Medzibrodu a zároveň nechcela stratiť body, dýchajúc na chrbát vedúcim Slovenským Ďarmotám. To sa jej aj darilo, keď dal povzbudzujúci gól do šatne Zoran Vučkovič. O víťazstvo však prišla a to až v samotnom závere, v 86. minúte, kedy spasil Pliešovce Juraj Záturecký.

V. liga skupina C – 11. kolo

Selčania privítali v sobotu Lieskovec, ale neboli veru dobrým hostiteľom. Hostia totiž odišli s nádielkou, Selce ich zdolali hokejovým výsledkom 6:2. Najviac zažiaril Filip Koctúr s hetrikom. Hostia do polčasu dvakrát vyrovnávali stav, selčianski futbalisti ich zlomili až v druhom polčase. Selce sedia naďalej na ligovom tróne. Predposledný Jakub hostil o jednu priečku vyššie postavený Priechod. O pevné základy úspechu sa domáci hráči postarali už v prvom polčase, keď sa presadil Cimerman a dvakrát Pánik a bolo to 3:0. V druhom dejstve ešte pridali po góle Kútik, Kubacký a opäť Pánik čím zavŕšil hetrik. Štvrtá Sásová hostila silnú, na druhej pozícii nachádzajúcu sa, Krupinu. Vstup do nedeľňajšieho stretnutia vyšiel Sásovčanom výborne, od 13-tej minúty vyhrávali po zásahu Petra Murína. Na ďalší gól sa čakalo až do 80-tej minúty, kedy spečatil tri body a ešte len druhú prehru Krupiny Martin Kapusta.

I. trieda – 11. kolo

Derby prvého s druhým vyznelo v prospech Braväcova, ktoré sa po výhre nad Osrblím drží na čele tabuľky. Dôležité tu boli dva presné zásahy Mareka Srnku. Bacúch dokázal, že pomýšľa na najvyššie pozície, keď sa postaral o debakel kola. Dolnej Lehote strelil tri góly a teda hetrik zaznamenal Peter Palider a to všetko gólmi z pokutových kopov. Posledný tím tabuľky Nemecká druhýkrát v sezóne bodovala a to za remízu 2:2 s Michalovou. Slovenská Ľupča doma nestačila na tabuľkovéo suseda Čierny Balog. V 65. minúte na 1:1 vyrovnával Ján Huťka, ale napokon vyšiel jeho tím z tohto duelu bodovo naprázdno. O to sa postaral dvojgólový hrdina stretnutia Michal Lupták. Podobne dopadla rezerva Šalkovej, ale o niečo horšie. Po polčase v Hronci bolo 0:0, avšak domácim sa podarilo v druhom polčase streliť až tri góly do siete gólmana Ursínyho. Futbalisti Brusna – Ondreja ťahali po úvodných dvoch prehrách šnúru ôsmych zápasov bez prehry. Tá skončila až v nedeľu v Brezne. Brezniansky rytieri pokorili súpera gólovými údermi z druhého polčasu od Telku a Štulajtera.

II. trieda skupina A – 11. kolo

strelniky-lubietova-2016-futbalPrekvapením kola bod debakel Králik, ktorý im uštedrili predposledné Horné Pršany. Za hostí sa presadil len Marek Holmík, a to na body pre favorita ani zďaleka nestačilo. Tajov sa poriadne natrápil v Hronseku, kde dvakrát prehrával. Napokon však bral všetky body a to zásluhou dvoch gólov Richarda Ševčíka a tiež rozhodujúcemu zásahu Michala Kucku z 87. minúty. Strelníky ani Lučatín nezaváhali, takisto ani spomínaný Tajov, Riečka a B-čko Seliec, čiže prvých šesť tímov si splnilo rolu favoritov. Najväčší debakel sa zrodil v Harmanci a najväčšia prestrelka bola v Selciach so šťastným koncom pre domáci celok. Góly z 82. a 84. minúty, ktoré zaznamenali Čunderlík so Stykom znamenali obrat z 3:4 na konečných 5:4 proti Dúbravici. Tej nestačili ani štyri góly na bod, zaujímavosťou sú štyria dvojgóloví strelci v zápase – za Selce Čunderlík a Hapak, za Dúbravicu Poliak a Dvorovenko. Vedúce Strelníky v derby so susednou Ľubietovou nezaváhali, o troch bodoch rozhodli v druhom polčase trefami Čiefa a Majera.

II. trieda skupina B – 9. kolo

Pohorelá sa stala novým lídrom tabuľky po tom, čo zdolala čiernobalogský Tatran gólom Jána Gálika už z druhej minúty zápasu. Najtesnejší náskok si udržala aj napriek vylúčeniu jej hráča, ku ktorému došlo v 81. minúte. Braväcovo sa ocitlo na piatom mieste, a to ešte pred týmto kolom viedlo tabuľku, čo svedčí o vyrovnanosti tímov a o tom, že ligový pelotón je poriadne prehustený. Pohronská Polhora druhýkrát bodovala a v súboji s Beňušom siahala na tri body. Ten vďaka dvom gólom Šajgalíka z 59. a 69. minúty stihol aspoň vyrovnať.

I. liga Ženy – 7. kolo

Banskobystrické Sport Ladies hostili v nedeľu v Radvani Žilinčanky. Jednalo sa o súboj druhého tímu s tretím, a teda o derby kola. V 36. minúte sa presadila za Žilinu Veronika Sluková a zariadila tesný polčasový nákok hosťujúcich hráčok. Pár minút po uplynutí hodiny sa porúčala z ihriska Adriana Briššová a ešte viac sťažila Bystričankám snahu o vyrovnanie. To sa napokon domácim futbalistkám nepodarilo a po prvom inkasovanom góle v priebehu sezóny si pripisujú zároveň aj prvú prehru celkovo.

Sport Ladies Club Banská Bystrica – ŠKF VIX Žilina 0:1
Trenčianske Teplice – Nitra 1:4
Michalovce – Nové Zámky 3:0
Myjava – Bardejov 0:3
Šaľa – Slovan BA 0:4

1 Partizán Bardejov 7 6 0 1 22:8 18
2 ŠKF VIX Žilina 7 5 1 1 16:7 16
3 ŠK Slovan Bratislava futbal 6 5 0 1 32:3 15