Na portáli BBonline.sk vám aj tento týždeň prinášame sumár zápasov nižších futbalových súťaži odohraných počas uplynulého víkendu v našom regióne.

Keno 10 III. liga skupina východ – 12. kolo

Oba tímy z Banskej Bytrice zaznamenali v uplynulom kole nerozhodné výsledky. Juniorka Dukly odohrala dôležitý zápas o popredné miesta na pôde košickej Lokomotívy. Brankár Branislav Pindroch si síce udržali čisté konto, no jeho tím si odviezol z východu len bod za bezgólovú remízu, ktorú si museli zverenci Mária Auxta vybojovať, keďže posledných tridsať minút hrali v početnej nevýhode. Červeno-bieli ťahajú sériu štyroch zápasov bez prehry, a po víkende im patrí 4. miesto so stratou šiestich bodov na vedúce Pohronie. Kremnička si takisto podelila body, no na rozdiel od zápasu Dukly, v jej súboji padali góly, presne tak ako to býva v poslednom čase u Kremničky zvykom. Napriek tomu futbalisti Kremničky s remízou nemôžu byť spokojní. Plný bodový zisk im zahatal posledný celok tabuľky, Vranov nad Topľou. Po polčase Kremnička vyhrávala na domácom trávniku najtesnejším rozdielom. V úvode druhého polčasu sa postaral o rýchle vyrovnanie hostí Jaroslav Adam. Domáci zareagovali a už o tri minúty sa dostali do opätovného vedenia zásluhou druhého gólu útočníka Mareka Jobka. Do víťazného konca zápas zverenci Norberta Juračku nedotiahli. Gólom z 80. minúty rozhodol Erik Streňo o tom, že sa body budú deliť. Napriek tomu zostáva Vranov nad Topľou na chvoste ligového pelotónu. Kremnička sa nachádza v strede tabuľky na 9. priečke. Lídrom súťaže aj naďalej ostáva Pohronie, ktoré nemohlo zaváhať a s predposledným Humenným vyhralo na jeho ihrisku hladko 3:0. Bývalý druholigista Lučenec sa stále trápi, neprekvapil favorita z Trebišova a podľahol mu troj gólovým rozdielom, patrí mu aktuálne 14. miesto.

FC Lokomotíva Košice – Dukla Banská Bystrica „B“ 0:0
ŠK Kremnička – MFK Vranov nad Topľou 2:2 (1:0)

Majstrovstvá regiónu stred – 12. kolo

Banskobystrický MFK nastúpil v sobotu v domácom stretnutí proti druhej Čadci. V prvom polčase hostia pohrozili, keď nastrelili žrď brány gólmana Mráza. V úvode druhého dejstva išli do vedenia domáci, keď sa v 51. minúte presadil Starší. O pár minút neskôr nepremenil dobrú príležitosť Fojtík a potvrdilo sa staré futbalové porekadlo ,,nedáš, dostaneš“. Čadca zásluhou dvoch rýchlych gólov Kubicu a Ferenčáka otočila zápas vo svoj prospech. Priebeh zápasu bol vyrovnaný a o tom, že sa body rozdelia, rozhodol päť minút pred koncom dvojnásobný strelec tohto zápasu Matej Starší. MFK sa zosunul o jednu priečku nižšie, patrí mu 7. pozícia. Suverénnym dojmom pôsobí v celom priebehu súťaže B tím Žiliny, ktorý s prehľadom vyhral v Krásne, pomerom 2:0 a po zaváhaní Čadce si na ňu vytvoril na čele tabuľky trojbodový náskok. Najväčšie gólové hody mali možnosť sledovať diváci v Brusne, ktorý museli byť po výhre svojho tímu z outsiderom z Tisovca 7:0, nadmieru spokojní. Zvolen mal možnosť získať potrebné body v dueli so 14. Pohroním B. Hráči Pohronia si ale odniesli domov všetky body za najtesnejšiu výhru 0:1, Zvolen ostáva na samotnom dne tabuľky.

IV. liga JUH – 12. kolo

Na prvom mieste sa aktuálne nachádza Badín, ktorý podľa predpokladov neprehral ani v dvanástom zápase v rade. Dobrú formu Badínu si odniesol Čierny Balog, ktorý po prehre 3:1 odišiel z Badína naprázdno. Badín má momentálne na čele tabuľky až osembodový náskok pred Tachtami. Tie sa snažia držať krok s lídrom, ale počas tohto víkendu neuspeli vo Veľkom Krtíši. V súboji tabuľkových susedov privítala Kováčová Fiľakovo. Úspešnejší bol domáci tím, ktorý sa po víťazstve 2:1 vytiahol na 5. miesto. Pred Kováčovou sa nachádza Žarnovica, napriek tomu, že utŕžila prehru v Poltári. Podlavické JUPIE v domácom prostredí zaknihovalo vysoké víťazstvo 5:0 proti Jesenskému. JUPIE  patrí po dvanástich odohraných kolách 7. miesto.

V. liga sk. ,,C“ – 12. kolo

V C skupine najnižšej súťaže riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom, hostila Šalková vedúcu Detvu. Vyrovnaný zápas, napriek výraznému tabuľkovému rozdielu, ale priniesol víťazstvo favorita z Detvy. Druhé Pliešovce si z Jasenia urobili trhací kalendár a suverénny výsledok, aj keď s o niečo menším skóre, sa zrodil v Hrochoti, kde domáci zdolali Slovenskú Ľupču 3:0.

I. trieda – 12. kolo

Po dvanástom kole zostáva čelo najvyššej okresnej súťaže nezmenené, keď vedúci Lučatín na domácej pôde zdolal Poniky, Jakub si rovnako priniesol tri body z Hronca a v snahe o postup nezaostali ani hráči Tatrana Čierny Balog, ktorí doma porazili Podkonice. Zo zápasov z opačného konca tabuľky vyčnieva súboj Balážov s Pohronskou Polhorou, ktorý domáci suverénne vyhrali v pomere 5:2, čím dali vedieť o svojej snahe k tabuľkovému napredovaniu.

II. trieda sk. A – 12. kolo

Prvá skupina druhej triedy, ktorá pokrýva práve náš okres, priniesla v dvanástom kole súboj prvého tímu s posledným. Ľubietová v Nemeckej neprekvapila, líder zvíťazil 3:1, a hráči z bývalého baníckeho mestečka tak naďalej v súťaži pokračujú bez jedinej výhry. Množstvo gólov opäť padlo na Králikoch. Pred týždňom to bolo deväť, tentokrát „len“ osem. Podstatné ale bolo, že šesť z nich strelili domáci do siete hosťujúcej rezervy Šalkovej.

TJ Hronsek – Sokol Hiadeľ 1:0
Zornička Riečka – Iskra Horné Pršany 1:0
Družstevník Strelníky – Družstevník Mičiná 5:0
Slovan Tajov – FK 34 Brusno B 2:1
Sokol Nemecká – Baník Ľubietová 3:1
Slovan Malachov – Družstevník Dúbravica 2:0
ŠK Králiky – FK Šalková B 6:2

1 Nemecká 12 9 2 1 38:18 29