Jesenná časť nižších futbalových súťaží, do ktorých sa zapájajú tímy z nášho regiónu, je v plnom prúde. Prinášame vám prehľad víkendových zápasov.

TIPOS III. liga skupina východ – 7. kolo

Cez jarmočný víkend sa odohralo osem stretnutí 7. kola, pričom poriadny kolotoč roztočilo najmä Námestovo v súboji proti Humennému. Zaujímavosťou je takmer 100%-ná úspešnosť domácich tímov, jedine Martin, ktorý hostil košickú Lokomotívu, nebodoval naplno. Čo je podstatnejšie, svoj zápas zvládla Kremnička, ktorá sa už otriasla z minulotýždňovej prehry 0:4 v Poprade. Jej včerajší súper Lipany mal pred meraním síl len jediné víťazstvo na konte s najmenším počtom strelených gólov v počte 3 a patrila im posledná priečka. Štatistiky si Lipany, ktoré vycestovali do Kremničky veľmi nevylepšili. Aj keď prvé dejstvo sa vyvinulo bezgólovo, v tom druhom otvoril skóre Lukáš Laksík a v 68. minúte Kremnička viedla. V závere, v 87. minúte pridal poistku na 2:0 René Kočan. Zverenci Norberta Juračku pretrhli nepriaznivú sériu troch prehier v rade bez streleného gólu, a posunula sa o dve pozície nahor. Na čele je Lokomotíva Košice aj napriek miernemu zakopnutiu proti Martinu, na opačnom konci tabuľky je takisto košický celok, a to MFK, ktorý v ,,derby“ posledného s predposledným podľahol Vranovu a preto s ocitol na dne tabuľky.

Majstrovstvá regiónu stred – 7. kolo

V nedeľu zástupca nášho regiónu – Rakytovce, nastúpil proti tretiemu Brusnu na jeho pôde. V 20. minúte poslal do vedenia Rakytovce Marek Jobko, do šatní sa išlo za stavu 0:1 pre hostí. V druhom polčase dokázali hostia dokonca zvýšiť na 2:0 v ich prospech, keď sa presadil Robert Greško. Brusno už len korigovalo v 90. minúte zásluhou Ivana Vargu na 1:2. Rakytovský tím zažíva úspešné obdobie, pripísal tretí plný bodový zisk v rade a na 3. priečke nahradil práve Brusno. Náš ďalší reprezentant – Badín, odohral včera v domácom prostredí stretnutie s Dolnou Tižinou. V prvom polčase sa o nepríjemný ,,gól do šatne“ postaral Róbert Petruš a hostia viedli. Hneď v úvode toho druhého udreli hostia zásluhou Mareka Fila po druhý raz. Badín už do konca zápasu nenašiel recept na defenzívu Dolnej Tižinu a ako nováčik si pripísal už piatu prehru v sezóne, pričom padol na samotné dno tabuľky. Súboj druhého s prvým sa odohral v Kalinove, ktoré hostilo dovtedy neporazený Makov. Kalinovu sa podarilo poraziť súpera a Makov prvýkrát stratil bod, no naďalej ostáva prvý.

IV. liga JUH – 7. kolo

Počas uplynulého víkendu prišlo nečakané zaváhanie vedúceho Fiľakova v Málinci. Preto sa nováčik zo Zvolena ocitol na prvej pozícii. Súboj s ďalším nováčikom v lige – Vinicou, nezvládol B-tím Podbrezovej aj keď v 6. minúte už vyhrával gólom Filipa Vojteka. Hostia ešte do polčasu stihli nasúkať Podbrezovej tri kúsky a bolo vymaľované. Napriek prehre jej patrí stále 3. pozícia. V súboji Žarnovice s Kováčovou sa zrodilo presvedčivé víťazstvo Žarnovice, ktorej presné zásahy si pripísali na svoje konto: Michal Laurov, ktorý skóroval dvakrát, Jozef Šopa a Tomáš Šmondrk. Tento trochu prekvapujúci výsledok znamenal len druhú prehru pre Kováčovú a zároveň len druhú výhru pre Žarnovicu v prebiehajúcej sezóne. Hnúšťa zostáva na chvoste ligového pelotónu, aj keď si pripísala cenný bod za remízu s Detvou.

V. liga sk. ,,C“ – 7. kolo

Zápasmi 7. kola pokračovala aj IV. liga juh, kde v sobotu hostila v derby zápase o vedúcu pozíciu Šalková lídra – Repište. Tá musela svojho súpera poraziť, čo sa jej napokon aj podarilo a to najtesnejším rozdielom. Rozhodujúci gól strelil v Ján Štubian v 18. minúte stretnutia. Šalková je preto od soboty novým lídrom súťaže. V nedeľu, nesupelo podlavické Jupie na pôde Hrochoti. O presné zásahy domácich sa pričinili dvaja Jánovia – Zátroch a Dorotovič. Jupie získalo za posledné zápasy len 1 bod, a aj preto sa nachádza v hlboko v spodnej časti tabuľky. Sásová, ktorá naposledy podľahla Repištiu v prestrelke tesne 3:4, odohrala stretnutia s podobným výsledkom, tentoraz doma proti Priechodu. Hektický priebeh mal tento duel, pretože hostia mali vstup do zápasu ako z rozprávky, v 6. minúte viedli už 3:0, čo sa často nevidí ani v nižších súťažiach. Neuveriteľnú 7-minútovku uzavrel gólom z pokutového kopu na 1:3 Maroš Choma. O štvrťhodinku zvýšil Priechod znovu na rozdiel troch gólov, na čo ešte odpovedal v 34. minúte identicky z penalty Maroš Choma. Po úrodnom prvom polčase sa očakávalo, čo sa bude diať v tom druhom. V ňom už padli iba dva góly a oba do siete hostí. Za Sásovú skóroval dvakrát Dušan Vidiečan, ktorý znižoval v 49. minúte a vyrovnať dokázal v 87. minúte. Sásová predviedla bojovný výkon, no napriek tomu jej patrí až predposledné miesto. Konečne bodoval Jakub, ktorý po troch prehrách po sebe zdolal teraz už posledné Dudince. O jeho góly sa postarali Igor Országh, ktorý vsietil dva a Ivan Hamšík. Vôbec sa nedarilo Slovenskej Ľupči, ktorá nielenže nedala gól, ale inkasovala ,,päťku“ od posledného Čiernom Balogu.

I. trieda – 7. kolo

V 1. triede sa zrodilo veľké zaváhanie vedúceho Braväcova, ktoré prehralo vôbec po prvýkrát. Túto skutočnosť chcel využiť Lučatín, ktorý sa mohol dostať na vedúcu pozíciu, no len delil body s Čiernym Bam. Ako osi sa do bojov a vedúcu priečku nahrnuli Bacúch, ktorý rozbil Podkonice a patrí mu už 2. priečka, ale najmä Valaská, ktorá zdolala Osrblie tesne 2:1 a dostala sa na vrchol priebežného poradia. Spomínané Podkonice sú beznádejné posledné s hrôzostrašným skóre. Najviac gólov padlo práve v zápase Seliec, ktoré hostili Nemeckú. Tie jej vsietili 5 gólov a pripísali si tretiu výhru v sezóne.

II. trieda skupina A – 7. kolo

V súboji o prvé miesto si lepšie počínal Tajov, ktorý zdolal Králiky a vytvoril si na čele tabuľky 6-bodový náskok. Posledné Horné Pršany neprekvapili proti Harmancu a po druhýkrát v sezóne uspela naplno Riečka, ktorá porazila Hronsek.

II. trieda skupina B – 7. kolo

Uplynulý víkend po prvý raz zakopol rezervný tím Šalkovej, a to v súboji so Selcami B. Na Šalkovú sa dotiahli bodovo Strelníky, ktoré deklasovali Ľubietovú, no skóre majú Strelníky o malý kúsok a tak Šalková, ktorá zažíva celkovo vydarené obdobie aj čo sa týka pôsobenia A-tímu, zostáva na vedúcej priečke.

II. trieda skupina C – 7. kolo

V C-skupine sa na 1. pozíciu vyšvihlo Brusno B, ktoré si hravo poradilo s Pohronskou Polhorou. Druhá je Polomka, ktorá zdolala posledný Šumiac najtesnejším rozdielom. V súboji tabuľkových susedov na seba narazili Michalová a Dolná Lehota a po remíze sa body delili.

Brusno B – Pohronská Polhora 5:0
Polomka – Šumiac 1:0
Michalová – Dolná Lehota 2:2

1 FK 1934 Brusno B 7 5 0 2 20 : 9 15 11
2 Tatran Polomka 7 4 1 2 14 : 13 13 1
3 Slovan Pohronská Polhora 7 4 0 3 22 : 17 12 5
4 Partizán Dolná Lehota 7 3 1 3 18 : 19 10 -1
5 Slovan Michalová 7 2 2 3 12 : 13 8 -1