Cez víkend v rámci nižších futbalových súťaží zaujal zisk bodu Kremničky na pôde Ružinej, ktorá tak pustila z domáceho trávnika čo i len bod vôbec prvýkrát v sezóne. V Badíne sa zas odohral zápas jedného muža.

TIPOS III. liga skupina východ – 9. kolo

Záver mesiaca september priniesol 9. kolo 3. najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. V skupine východ privítala Ružiná nášho regionálneho zástupcu – Kremničku. V sobotňajšom súboji bola favoritom druhá Ružiná, ktorá túto úloha začala napĺňať v 27. minúte. Do vedenia ju v tomto čase dostal Marek Gajdošík. V zápätí sa hráčom Kremničky podarilo vyrovnať. Prebiehala 33. minúta, keď sa presadil Július Gombala. Gombalov úspech bol zároveň posledným gólom v stretnutí, o ktorého výsledku sa teda rozhodlo už v prvom polčase. Výsledok 1:1 znamená vôbec prvú remízu Kremničky v sezóne. Zverencom Norberta Juračku patrí po 9. kole aj naďalej 12. miesto. Doterajší líder – košická Lokomotíva, zakopla nečakane s Vranovom nad Topľou. Na čelo ligového pelotónu sa vďaka zaváhaniu Košíc prebojovala Moldava nad Bodvou, ktorá presvedčivo zdolala Humenné. Na opačnom konci tabuľky sa pred aktuálnym kolom nachádzal B-tím Košíc, ktorý prekvapivo zdolal rezervný tím Žiliny. Na samotné dno tak padli Lipany.

Majstrovstvá regiónu stred – 9. kolo

Počas uplynulého víkendu pokračovala aj najvyššia stredoslovenská liga svojím 9. kolom, v ktorom sa predstavili Rakytovce a Badín. ,,Raky“ cestovali do Krásna nad Kysucou, kde určite chceli predĺžiť svoju 4-zápasovú víťaznú sériu. Prví udreli domáci, zásluhou Michala Tomčalu viedli 1:0, konkrétne od 23. minúty. V závere prvého dejstva zrovnal stav stretnutia na 1:1 Maroš Fojtík, ktorý sa presadil aj predchádzajúcom kole. Krásno nad Kysucou poslal v 57. minúte znovu do vedenia Marek Timek a keďže skóre 2:1 sa už nezmenilo, Rakytovce vyšli po dlhom čase bodovo naprázdno. Napriek tomu im patrí 4. priečka. Na poslednom mieste sa po 8. kole nachádzal Badín. Ten v nedeľňajšom stretnutí hostil siedmu Liptovskú Štiavnicu. Po bezgólovej prvej 45-minútovke si diváci mohli prísť na svoje až v druhom polčase. Skóre otvoril v 50. minúte Andrej Homola a Badín vyhrával. O chvíľu neskôr vyrovnal na 1:1 Matej Kendera, avšak v 72. minúte prinavrátil vedenie Badínu svojim druhým presným zásahom Homola. V závere prišlo opätovné vyrovnanie hostí, v 79. minúte prekonal gólmana domácich Peter Kinik. Už to vyzeralo na deľbu bodov, no vtedy prišiel rozhodujúci úder. Jeho autorom nebol nikto iný ako Homola, ktorý v 84. minúte skompletoval hetrik a zariadil pre svoj tím zisk troch dôležitých bodov. Zo zaváhania v 7. kole proti Kalinovu sa už dávno spamätal suverénny Makov, ktorý má po výhre s Kysuckým Novým Mestom na čele tabuľky 2-bodový náskok. Na poslednom mieste sa už nenachádza Badín, ale Tisovec, ktorý podľahol druhému Kalinovu najtesnejším rozdielom. Tisovec siahal na cenný bod, no v 80. minúte Kalinovo spasil Michal Hazucha.

IV. liga JUH – 9. kolo

Vo včerajšom stretnutí uspel rezervný tím Podbrezovej v domácom prostredí s Málincom. Už v 5. minúte ho poslal do vedenia Adrián Babeľa. Hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou gólu Petra Valentýniho z 35. minúty. Za víťazstvom nasmeroval Podbrezovú v druhom polčase Patrik Hruška a definitívne rozhodol o plnom bodovom zisku v 90. minúte Daniel Svitek, ktorý upravil na 3:1. O veľké prekvapenie sa postaral Divín. Na domácej pôde triumfoval so Zvolenom, aj keď len najtesnejším rozdielom. V úplnom závere, keď prebiehala 86. minúta, rozhodol zápas Igor Tomašik. Zvolen napriek prehre ostáva na vedúcej pozícii, avšak jeho najväčší prenasledovateľ – Fiľakovo, má zápas k dobru. V samotnom závere sa rozhodlo aj o výsledku súboja Žarnovica – Veľký Krtíš. Domáci Tomáš Šmondrk a jeho gól z 88. minúty znamenal tri body pre Žarnovicu. Po súboji Detvy a Kováčovej sa body delili. Detva síce vyhrávala od 17. minúty keď ju poslal do vedenia Martin Karásek, avšak v 78. minúte vyrovnal na konečných 1:1 hráč Kováčovej, Milan Kujan.

V. liga sk. ,,C“ – 9. kolo

Početné zastúpenie má náš región v C-skupine 5. ligy. Predposledná Sásová v nedeľu odohrala domáci zápas s Hrochoťou. Všetko podstatné sa odohralo v závere stretnutia. V 72. minúte skóroval za Sásovú Matúš Kováč, o 5 minút neskôr zvýšil na 2:0 Marcel Turčan. Hrochoti sa podarilo síce ešte znížiť v 90. minúte zásluhou Petra Zátrocha, no to bolo od hostí všetko a Sásová si pripísala do tabuľky cenné body. Na prvom mieste sa nachádza Šalková a to napriek tomu, že ,,len“ remizovala s Pliešovcami. Šalková viedla už od 4. minúty, keď sa presadil Lukáš Palovič. V 37. minúte dal konečnú podobu výsledku Tomáš Švec, ktorý vyrovnal na 1:1. Uspel aj Jakub a to na pôde Medzibrodu. O jeho góly sa postarali Martin Porubský, Richard Ševčík a Marek Tomčík. Podlavické Jupie si pripísalo už piatu prehru v rade, pričom už v štvrtom zápase po sebe nedokázalo ani zaťažiť konto súpera. Tentoraz ,,padlo za obeť“ Krupine a nachádza sa na predposlednej pozícii.

I. trieda – 9. kolo

Po 9. kole sa na vedúcu pozíciu v 1. triede dostala Valaská. Azda so svojim najväčším konkurentom – Braväcovom uhrala remízu 2:2. Nezaváhal ani ďalší kandidát na lídra súťaže, Lučatín. Ten si poradil so Starými Horami. V poslednom období sa darí aj Selciam, ktoré v aktuálnom kole zdolali na domácom trávniku Osrblie. Beznádejne posledné sú Podkonice, ktoré inkasovali debakel dokonca aj od predposlednej Heľpy.

II. trieda skupina A – 9. kolo

Králiky, ktoré naposledy podľahli Hronseku, nestačili v nedeľu ani na Harmanec. Podľahli mu v sedemgólovej prestrelke, a oproti vydarenému začiatku sezóny, zažívajú Králiky momentálne slabšie obdobie. Posledné sú Horné Pršany, ktoré doposiaľ okúsili chuť víťazstva len jediný raz. Nič na tom nezmenili ani v súboji s Riečkou. Jednoznačným lídrom je Tajov, ktorý cez víkend pauzoval.

II. trieda skupina B – 9. kolo

Súboj predposledného s posledným prinieslo 9. kolo 2. triedy v skupine B. Ľubietová nemala ďaleko k druhému bodovému zisku v sezóne, avšak nakoniec boli v sedemgólovej prestrelke úspešnejšie Selce. Výborne si počína B-tím Šalkovej, ktorý nedal šancu Mičinej a potvrdil líderskú pozíciu. Najväčším prenasledovateľom Šalkovej sú Strelníky, ktoré deklasovali Hiadeľ rovnako ako Šalková Mičinú 4:0.

II. trieda skupina C – 9. kolo

V 9. kole mali možnosť vidieť diváci v Beňuši poriadne gólové hody. Domáci tím podľahol vedúcemu Brusnu B 4:5. Druhá Pohronská Polhora nepripustila žiadne prekvapenie v zápase s posledným Šumiacom, s ktorým si poradilo hravo pomerom 3:0. V súboji tabuľkových susedov medzi Dolnou Lehotou a Polomkou sa zrodilo víťazstvo Dolnej Lehoty, ktorá nahradila na 3. mieste práve Polomku.

Beňuš – Brusno B 4:5
Dolná Lehota – Polomka 3:1
Pohronská Polhora – Šumiac 3:0

1 FK 1934 Brusno B 9 7 0 2 28 : 14 21 14
2 Slovan Pohronská Polhora 8 5 0 3 25 : 19 15 6
3 Partizán Dolná Lehota 9 4 1 4 22 : 23 13 -1
4 Tatran Polomka 9 4 1 4 17 : 19 13 -2
5 Slovan Beňuš 8 3 1 4 21 : 26 10 -5