V okresných súťažiach cez víkend vyvrcholila jesenná časť. Takisto sa pre tento kalendárny rok ukončili boje v Majstrostve regiónu, štvrtej i piatej lige.

TIPOS III. liga skupina východ – 13. kolo

Po minulotýždňovom úspešnom bodovom ťažení s Vranovom nad Topľou nastúpila Kremnička na svoj zápas a pôde lídra súťaže – Moldavy nad Bodvou. Zaujímavosťou boli dve nariadené penalty, obe proti futbalistom Kremničky. Po polhodine hry otvoril skóre z pokutového kopu Tomáš Labun a po polčase Moldava viedla. Z druhého dejstva ubehlo len pár sekúnd keď zvýšil na 2:0 ten istý hráč. Hetrik Tomáša Labuna na seba nenechal dlho čakať. V 78. minúte premenil už druhú penaltu v stretnutí a bolo to 3:0. V závere, v 86. minúte už len korigoval na konečných 1:3 z pohľadu Kremničky Lukáš Laksík. Kremnička klesla z ôsmeho miesta na desiate, Moldava nad Bodvou si potvrdila vedúcu pozíciu. Poriadny debakel inkasovali už teraz posledné Lipany od Martina. Prekvapením bola ešte len tretia výhra v sezóne Bardejovskej Novej Vsi, ktorá zdolala najtesnejším rozdielom košickú Lokomotívu a vyškriabala za z dna tabuľky.

Majstrovstvá regiónu stred – 13. kolo

Uplynulý víkend pokračovali majstrovstvá regiónu stred 13. kolom, v ktorom sa predstavili aj dva tímy z nášho regiónu. V súboji o prvé priečky sa ocitli štvrté Rakytovce, ktoré cestovali na ihrisko druhého Kalinova. Prvý polčas lepšie zvládlo Kalinovo a do šatní sa išlo za stavu 1:0, keď sa v 13. minúte presadil Tibor Püspöky. V 79. minúte poisťoval vedenie Miroslav Paľaga. O päť minút neskôr vykresal iskričku nádeje pre ,,Raky“ Maroš Fojtík. Na viac sa už ale Rakytovce nezmohli a tesne podľahli silnému Kalinovu. Menej sa síce darí Badínu, ktorému patrila pred duelom so Závažnou Porubou dvanáste miesto. Naposledy Badín podľahol Krásnu nad Kysucou tesne 0:1 a určite si chcel napraviť chuť a získať dôležité body. Už v 10. minúte začal napĺňať tento plán Peter Výlupok. V závere prvého polčasu zvýšil na 2:0 Erik Ľalik. Po hodine hry upravil na 3:0 Patrik Prikryl a v závere zápasu sa z nariadeného pokutového kopu ešte presadil Juraj Lešták. Badín tak zvládol tento zápas na výbornú a pripísal si do tabuľky všetky tri body. To sa nepodarilo tentokrát Makovu. Vedúci celok súťaže stratil v sobotu body, a to len po druhý raz v sezóne. Postaral sa o to Lučenec. Ten ešte viedol v 78. minúte 2:0 zásluhou dvoch presných zásahov Patrika Husanika. Avšak Makov ukázal svoju kvalitu, v spomínanej 78. minúte skóroval Tomáš Kucej a v 89. minúte vyrovnal na konečných 2:2 Ján Pavlica.

V. liga JUH – 13. kolo

V 13. kole neodohral stretnutie rezervný tím Podbrezovej , pretože na pláne bol duel s Banskou Štiavnicou, ktorá odstúpila zo súťaže. Zosadiť ju ,,z trónu“ malo možnosť viacero tímov. Na prvej priečke jej po uplynulom víkende Žarnovica. Tá nedala šancu Málincu. V 27. minúte si strelil vlastenca Miroslav Segeč a Žarnovica viedla 1:0. Neskôr prekonali obranu súpera Tomáš Šmondrk, Peter Hudec a Peter Mikuška a už v 46. minúte z toho bolo jednoznačné vedenie 4:0. V 54. minúte korigoval Tomáš Ďurica na 4:1 a do konca zápasu už gól nepadol. Uspel aj ďalší prenasledovateľ Podbrezovej, Zvolen. Prekvapením bolo zaváhanie Fiľakova v Divíne. V súboji dvoch posledných tímov ligy, medzi Revúcou a Veľkým Krtíšom, sa zrodila remíza. Kováčová v súboji s tabuľkovým susedom – Štiavnickými Baňami, delila body za remízu 1:1, pričom od 10. minúty vyhrávala gólom Filipa Gogu, ale v úplnom závere dokázal vyrovnať za Štiavnické Bane Peter Michalek.

V. liga sk. ,,C“ – 13. kolo

Podobne ako predchádzajúce kolo, aj to aktuálne prinieslo regionálne ,,derby“. V ňom sa ocitla domáca Šalková hosťujúca podlavické Jupie. Favoritom bola druhá Šalková, ktorá s v prípade víťazstva mohla dostať opäť na prvú priečku. V 4. minúte ju poslal do vedenia kanonier Lukáš Palovič, ktorý premenil pokutový kop. Už v 11. minúte viedli domáci 2:0, brankára súpera prekonal Maroš Zimnikoval a s Jupie to vyzeralo zle-nedobre. Neubehla spolu ani polhodina hry a bolo to 3:0. Do streleckej listiny sa zapísal aj Martin Štulajter. Jednoznačnú výhru 4:0 zaklincoval v 77. minúte Tomáš Tuček. Šalková sa vďaka tomuto úspechu a vďaka zaváhaniu Repišťa opäť dostala na čelo priebežného poradia. Sásová odohrala v nedeľu stretnutie s outsiderom súťaže, s Dudincami. Dobre naladená po remíze so silnou Šalkovou sa oprela do súpera hneď od začiatku. V 15. minúte otvoril skóre Marek Kurčík. V 23. minúte sa pridal Martin Sanitra a už o 4 minúty aj Milan Gibala. Výhru Sásová dokázala ustrážiť, radosť jej nemohol pokaziť ani František Jakab, ktorý sa v 72. minúte presadil z ,,jedenástky“. Jakub, ktorý v minulom kole nečakane zaváhal s banskobystrickým Jupie hostil samotného lídra súťaže – Repište. Jakub zvládol náročný zápas na jednotku a pomohol tak Šalkovej dostať sa na prvú priečku práve na úkor Repišťa. Postupne sa presadili Miroslav Trizna, Matej Kubacký, Michal Čief a Tomáš Bielik. Veľký štvorgólový náskok už len znížil v v 87. minúte z penalty Pavel Ulbrík.

I. trieda – 13. kolo

V súboji tabuľkových susedov zdolali Selce na domácom trávniku Jasenie. Staré Hory deklasovali Heľpu, keď jej uštedril ,,šestku“. V derby zdolal Lučatín lídra súťaže – Bacúch. Lučatín sa naň bodovo dotiahol na Bacúch ostáva vďaka lepšiemu skóre na prvej priečke. Zakopol ďalší ašpirant na ,,titul“ a to Braväcovo, ktoré nezvládlo súboj s Ponikmi. Zaváhala aj Valaská, ktorá si napokon po remíze s Hroncom pripísala len bod. Prvú výhru v sezóne si na svoje konto pripísali posledné Podkonice. Ich ,,obeťou“ sa stalo Osrblie.

II. trieda skupina A – 13. kolo

Uplynulý víkend vedúci Tajov roztrhal v zuboch Hronsek. Podobne, aj keď nie až v takom rozsahu, si poradili Králiky s poslednými Hornými Pršanmi. Pre Králiky to znamenalo zisk troch bodov po dlhšom čase. Šesť gólov padlo aj v Malachove, ktorý podľahol Harmancu 2:4. Najväčší prenasledovateľ Tajovu – Riečka, v nedeľu pauzovala.

II. trieda skupina B – 13. kolo

V 13. kole ,,odpočíval“ B-tím Šalkovej, ktorý sa nachádza na prvom mieste. Dva tímy dýchajúce mu na chrbát – Mičiná a Strelníky, si body delili za remízu 1:1. Veľkú prestrelku mali možnosť vidieť diváci v zápase Seliec a Dúbravice. Boj dopadol napokon lepšie pre Dúbravicu. Posledná Ľubietová nedokázala prekvapiť s Hiadeľom.

II. trieda skupina C – 13. kolo

V súboji prvého s posledným nedalo Brusno šancu Šumiaci a uštedrilo mu ,,päťku“. Beňuš tesne podľahol Dolnej Lehote. Cenný bod sa podarilo získať predposlednej Michalovej s druhým tímom tabuľky – s Pohronskou Polhorou.

Beňuš – Dolná Lehota 2:3
Michalová – Pohronská Polhora 1:1
Brusno B – Šumiac 5:0

1 FK 1934 Brusno B 12 10 0 2 39 : 14 30 25
2 Slovan Pohronská Polhora 12 7 1 4 32 : 23 22 9
3 Partizán Dolná Lehota 12 6 2 4 29 : 27 20 2
4 Slovan Beňuš 12 5 1 6 29 : 32 16 -3
5 Tatran Polomka 12 4 2 6 20 : 26 14 -6