Víkend priniesol na futbalové trávniky klubov nižších súťaží zápasy 8. kola. Ich výsledky vám prinášame v pravidelnom sumári.

TIPOS III. liga skupina východ – 8. kolo

V poradí 8. kolo prinieslo domáci súboj Kremničky s Dolným Kubínom. O niečo lepšie na tom boli pred stretnutím hostia, ktorým patrila 7. priečka, pričom futbalistom Kremničky až 11-ta. Oba tímy v predošlom kole bodovali naplno, čo chceli zopakovať aj v nedeľu doobeda. Lepši vyšiel prvý polčas domácim, keď prekonal hosťujúceho gólmana Lukáš Laksík. Vtedy prebiehala 37. minúta a keďže do polčasovej prestávky už gól nepadol, Kremnička išla do šatne s jednogólovým náskokom. Dejstvo druhé prinieslo vyrovnanie. V 60. minúte sa podaril presný zásah Jánovi Podolskému. Už sa mohlo zdať, že domáci celok si pripíše prvú remízu v sezóne. Avšak otočiť stav stretnutia sa Dolnému Kubínu podarilo v 76. minúte. O troch bodoch rozhodol Mikuláš Bumbera, ktorý prekonal neistého Nováka a Kremnička tak vyšla bodovo naprázdno. Košická Lokomotíva nezaváhala proti Námestovu a preto zostáva na 1. mieste. Na opačnom konci tabuľky je B-tím Košíc, aj napriek tomu, že dokázal získať v zápase s Moldavou nad Bodvou bod za bezgólovú remízu.

Majstrovstvá regiónu stred – 8. kolo

Majstrovstvá regiónu stred sa taktiež prehupli do svojho 8. kola. V ňom privítali Rakytovce súpera z Novej Bane. Po prvej 45-minútovke viedli 1:0 zásluhou gólu Róberta Greška z 12. minúty. Hneď v úvode druhého polčasu skóroval Maroš Fojtík a bolo to 2:0. V 56. minúte korigoval Michal Marek, ale to bolo od hostí všetko na čo sa zmohli. Zrodila sa tak už štvrtá výhra Rakytoviec v rade a patrí im naďalej 3. pozícia. Badín, ktorý naposledy doma podľahol Dolnej Tižine, vycestoval v nedeľu na svoj zápas do Makova. Makov zaváhal jediný raz a to v uplynulom kole s Kalinovom, preto mu patrí líderská pozícia. Išlo prakticky o duel prvého s posledným. Domáci viedli 2:0, keď v závere prvého polčasu znížil Ľubomír Willwéber na 2:1. Úvod polčasu druhého patril Makovu, keď zvýšil na 3:1 Rastislav Planeta, a neskôr Pavol Putorík na 4:1. V 90. minúte pridal čestný zásah Badína Peter Výlupok, to však na ďalšej porážke Badína nič nemenilo. Najväčší prenasledovateľ Makova – Kalinovo, nezaváhalo v Liptovskej Štiavnici. Slovo ,,naj“ si zaslúži aj zápas Brusna, ktorý uštedril Krásnu nad Kysucou ,,sedmičku“.

IV. liga JUH – 8. kolo

Pozornosť pútal sobotňajší súboj prvého Zvolena s treťou Podbrezovou B. Napriek tomu, že po polčase viedli hráč Podbrezovej 0:1, gólom Marcela Vysočana zo 17-tej minúty, Zvolen dokázal otočiť vývoj stretnutia, keď sa postupne v druhej polovici stretnutia presadili Marek Sýkora, Juraj Záturecký a Ján Kouřil. Zatiaľ čo Zvolen si udržal vedúce postavenie, Podbrezová padla až na 7. pozíciu. Kováčova minule dostala výprask 4:0 od Žarnovice, tentoraz podobným spôsobom deklasovala na samotnom dne nachádzajúcu sa Hnúšťu. Po dva presné zásahy si na svoje konto pripísali Marián Koreň a Milan Kujan, jeden pridal Igor Lietava. Žarnovica uspela v Revúcej, k čomu prispel vlastným gólom hráč Revúcej Lukáš Čellár a v 73. minúte rozhodol o víťazstve Žarnovice Peter Mikuška.

V. liga sk. ,,C“ – 8. kolo

Zástupca nášho regiónu – Sásová, nastúpila v sobotu na svoje stretnutie v Pliešovciach. O zisku troch bodov domácich rozhodol v 59. minúte Miroslav Megyesi. V 67. minúte mal príležitosť vyrovnať z nariadeného pokutového kopu Milan Gibala, no neuspel. Jakub vyhral už druhý zápas po sebe, tentokrát zdolal Čierny Balog. V 3. minúte otvoril skóre Ivan Hamšík, z pokutového kopu zvýšil v 76. minúte na rozdiel dvoch gólov Marek Tomčík. V závere prišlo ešte zníženie hostí, v 87. minúte dal gól Miroslav Giertl, na čo ale pohotovo odpovedal o 2 minúty dvojgólový strelec Tomčík, ktorý tak zabránil akémukoľvek náznaku drámy. Slovenská Ľupča, ktorá v uplynulom kole inkasovala ,,päťku“ od Čierneho Balogu, zničila presne rovnakým pomerom Medzibrod. O jej góly sa pričinili Radovan Beňák, Michal Majer, Martin Giertl a dokonca dva si pripísal na svoje konto Richard Slobodník. Ešte väčší debakel inkasovali posledné Dudince od Repištia. Rozdielom triedy prehrali doma aj Podlavice podľahli Hriňovej.

I. trieda – 8. kolo

Na prvé miesto sa vyšvihol Bacúch, ktorým si poradil hravo s Osrblím, avšak má odohraný 1 zápas navyše oproti všetkým tímom, ktoré mu dýchajú na chrbát. Medzi ne patrí Valaská, ktorá zdolala Heľpu a je len o skóre na druhej priečke. Súboj niekdajších lídrov súťaže, ktorí zaváhali v uplynulom kole, avšak určite ešte nepovedali posledné slovo – Braväcova a Lučatína vyznel v prospech domácich, ktorí v 7-gólovej prestrelke zdolali svojho súpera 4:3. Posledné sú Podkonice, ktoré nezískali ani bod. Tentoraz za obeť padli Selciam, ktoré ich nastrieľali 7 gólov.

II. trieda skupina A – 8. kolo

Už tretíkrát prehrali Králiky, čo využil Tajov na zvýšenie náskoku na čele tabuľky, keď deklasoval Harmanec 5:1. Podobne dopadol aj predposledný Malachov, ktorý ani zďaleka nestačil na Riečku.

II. trieda skupina B – 8. kolo

Bez prehry postupuje súťažou rezervný tím Šalkovej, ktorý si poradil aj s Hiadeľom. B-tím Seliec si nedokázal pripísať druhú výhru v sezóne, podľahol Mičinej. Chuť víťazstva stále nepozná Ľubietová, ktorá na domácej pôde nezvládla súboj s Dúbravicou.

II. trieda skupina C – 8. kolo

Duel tabuľkových susedov – Polomky a Pohronskej Polhory sa skončil tesnou výhrou hostí. Polhora tak vystriedala na druhej pozícii práve Polomku. Lídrom je Brusno, ktoré nezakoplo ani proti Dolnej Lehote. Stretnutie dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky vyšlo lepšie Beňušu, ktorý porazil Michalovú. Posledný Šumiac mal včera voľno.

Polomka – Pohronská Polhora 2:3
Brusno B – Dolná Lehota 3:1
Michalová – Beňuš 2:4

1 FK 1934 Brusno B 8 6 0 2 23 : 10 18 13
2 Slovan Pohronská Polhora 8 5 0 3 25 : 19 15 6
3 Tatran Polomka 8 4 1 3 16 : 16 13 0
4 Partizán Dolná Lehota 8 3 1 4 19 : 22 10 -3
5 Slovan Beňuš 7 3 1 3 17 : 21 10 -4