Počas víkendu sa v rámci regiónu odohralo šieste kolo nižších futbalových súťaží. Prinášame vám pravidelný výsledkový servis.

TIPOS III. liga skupina východ – 6. kolo

Východná skupina tretej ligy priniesla cez víkend súboj o prvé miesto, ale čo je podstatnejšie, vysoko prehrala Kremnička. V stretnutí o čelo tabuľky narazili druhá košická Lokomotíva a dovtedy vedúca Ružiná. Počas 90-tich minút padlo 8 gólov, pričom neuveriteľných päť kúskov nasúkal do siete Ružinej Košičan Roman Jurko. A tak sa radovať z víťazstva a zároveň z vedúcej pozície v tabuľke mohli domáci Východniari. Na východ cestovala aj Kremnička, nachádzajúca sa pred týmto duelom v strede tabuľky. Privítal ju domáci Poprad, ktorý okupoval 5. priečku, pričom prehral len jedenkrát. Túto bilanciu mu nedokázali pokaziť ani trápiaci sa strelci Kremničky. Poprad dokázala rozhodnúť zápas prakticky už v prvom polčase a to troma gólmi. O ne sa postarali Bendík, Michlík a Janigloš a to už v priebehu 24 minút. Kremničke sa nepodarilo ani skorigovať nepriaznivý stav a domáci celok ešte pridal jeden presný zásah, po druhýkrát sa presadil Michlík. Pre Kremničku to znamená tretiu prehru v rade, dokonca bez streleného gólu,  a zároveň pád na 13. priečku. Naopak Poprad sa posunul na tretiu pozíciu. Posledný je Vranov, ktorý ani tentokrát nestačil na svojho súpera.

Majstrovstvá regiónu stred – 6. kolo

Už druhé víťazstvo po sebe si pripísali v sobotu Rakytovce. Tak ako v predošlom kole, aj v tom aktuálnom zdolali svojho súpera presvedčivo 3:0. Prvé dejstvo prinieslo jediný plod futbalu v podobe gólu Mareka Jobka. V tom druhom Rakytovce upevnili vedenie zásluhou dvoch gólov Mateja Považanca a po hodine hry to bolo rozdielom troch gólov. Domáci už Pohronie k ničomu nepustili a na svete bola tretia výhra rakytovského celku v prebiehajúcej sezóne. Badín nachádzajúci sa na spodných priečkach, cestoval po nešťastnej prehre s Lučencom na svoj zápas do Čadce. V 17. minúte poslal Badín do vedenia Juraj Lešták. Hosťom sa podarilo vyrovnať až v 79. minúte, zásluhou Andreja Kullu. Ten rozhodol o tom, že Badín si pripísal na svoje konto ,,len“ bod za prvú remízu. Doposiaľ neprekonaný ostáva bez straty bodu Makov, ktorému za obeť padla Závažná Poruba. Na opačnom konci sa ocitol Tisovec, ktorý tam vystriedal Novú Baňu, pretože v domácom prostredí nestačila na A-tím Brusna.

IV. liga JUH – 6. kolo

Šieste kolo prinieslo kvôli zmene programu z dôvodu odstúpenia Banskej Štiavnice zo súťaže, už  v poradí 7. zápas pre vedúce tímy – pre lídra s Fiľakova, druhý Zvolen a tretiu Podbrezovú B.  Ani jeden z týchto celkov nezaváhal a preto sa na čele tabuľky nič nezmenilo. Úspešne si počína rezerva Podbrezovej, ktorá zdolala šieste Štiavnické Bane. O góly sa postarali Daniel Svitek, ktorý vyrovnával na 1:1 a Patrik Klimo, ktorý v úplnom závere, keď prebiehala 89. minúta rozhodol o troch bodoch. Ďalší nováčik súťaže Zvolen sa už etabloval v novej lige a darí sa mu. Päť gólov nastrieľal Málincu a udržal si 2. miesto.  Spomínané vedúce Fiľakovo deklasovalo v stretnutí, kde bolo jasným favoritom, poslednú Hnúšťu. V Detve hrala Žarnovica, ktorá si len po druhý raz v sezóne  bodovala. V 50. minúte vyrovnal na konečných 1:1 hráč Žarnovice Peter Hlavačka. V šesťgólovom súboji proti Poltáru mala navrch domáca Kováčová, o ktorej góly sa postarali Martin Turák, Marián Koreň, Milan Kujan a ten poisťujúci dal Robert Turák v samotnom závere. Vďaka tejto výhre sa posunula Kováčova na 5. priečku.

V. liga sk. ,,C“ – 6. kolo

Stretnutiami 6. kola pokračovala C-skupina piatej ligy, ktorá má v našom regióne početné zastúpenie. Najväčšia prestrelka sa odohrala medzi lídrom súťaže – Repištím a Sásovou. Domáce Repište vyhrávalo po polčase jednoznačne 3:0, keďže v priebehu 22 minút sa podaril Pavlovi Ulbríkovi hetrik. Po hodine hry znižoval na 1:3 z pohľadu Sásovej Martin Sanitra, na čo odpovedal o tri minúty svojim 4. gólom v zápase Ulbrík. Sásová to nevzdávala a paradoxne o ďalšie 3 minúty, korigoval Maroš Choma z pokutového kopu. Ten istý hráč v 77. minúte upravil na 4:3 a hráči Sásovej mali približne štvrťhodinu na vyrovnanie. To sa im však nepodarilo a nebol z toho ani bod proti silnému súperovi. Sásovčanom patrí  12. miesto, za nimi sú už len predposledné Dudince a na chvoste tabuľky Čierny Balog.  Práve Dudince, ktoré mali blízko k výhre,  dokázali nečakane uchmatnúť bod Slovenskej Ľupči, ktorej jediný gól zariadil vyrovnávajúci Radovan Beňák v 81. minúte z pokutového kopu. Zástupcovia nášho región na seba narazili v Jakube, ktorý hostil Šalkovú. Jakub naposledy podľahol Sásovej, a aj teraz ťahal za kratší koniec. Po bezgólovom prvom dejstve, zabrali naplno hráči Šalkovej v tom druhom. V 70. minúte sa presadil Lukáš Palovič, v 75. a 85. minúte Maroš Zimnikoval a za štvrťhodinu sa rozhodlo o všetkom. Šalková sa nachádza na 2. priečke, Jakub zostáva na siedmej. Bezgólová remíza sa zrodila medzi tabuľkovými susedmi – podlavickým Jupie a Medzibrodom. Pre oba tímy to bola len prvá deľba bodov  v prebiehajúcej sezóne.

Repište – Sásová 4:3
Jupie Banská Bystrica – Medzibrod 0:0
Jakub – Šalková 0:3
Slovenská Ľupča – Dudince 1:1
Pliešovce – Hrochoť 6:0
Priechod – Krupina 2:1
Hriňová – Čierny Balog 5:1

1 logo TJ Sokol Repište 6 5 0 1 12 : 5 15 3