Víkend na futbalových trávnikoch v regióne priniesol viaceré zaujímavé momenty. Úspešná bola v tretej lige Kremnička a bez pohnutia lopty, v Majstrovstve regiónu, neštandardným spôsobom i Rakytovce.

TIPOS III. liga skupina východ – 12. kolo

Cez víkend pokračovala tretia liga 12. kolom. V ňom si napravila chuť Kremnička, ktorá naposledy podľahla najtesnejším rozdielom Námestovu. Tentoraz sa jej do cesty postavil papierovo slabší súper, a to 14-ty Vranov nad Topľou. Prvý presný zásah padol v závere prvého polčasu, keď Kremničku poslal do vedenia Lukáš Kiššák. Jednogólový náskok zveľadil v úvode druhej 45-minútovky Július Gombala. Zverenci Norberta Juračku výsledok 2:0 udržali až do konca stretnutia a pripísali si cenné tri body. Ich úspech znamenal posun z jedenástej na 8. priečku. Na prvej priečke ostáva Moldava nad Bodvou, ktorý si poradila v ,,najúrodnejšom zápase“ tohto kola s Popradom. Na opačnom konci tabuľky sa nachádza Bardejovská Nová Ves, ktorá nestačila na Humenné.

Majstrovstvá regiónu stred – 12. kolo

V súboji dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky sa ocitol v nedeľu Badín s Krásnom nad Kysucou. O tom, že body ostanú doma rozhodol v 33. minúte František Lušňák. Badín vyšiel bodovo naprázdno, pričom v druhom stretnutí po sebe nedokázal streliť gól. Momentálne mu patrí 13. miesto. Od posledného Tisovca ho delia 4 body. Práve Tisovec sa postaral v 12. kole o veľké prekvapenie, pretože na domácej pôde deklasoval Bytču. Suverénne si aj naďalej počína Makov, ktorý má na konte len jedinú prehru, pričom v ostatných zápasoch bodoval naplno. Tentoraz si dokázal hravo poradiť s Novou Baňou. Stretnutie Rakytovce – Čadca sa neodohralo, keďže hostia naň nepricestovali, a napokon bolo rozhodnuté o jeho kontumácii.

V. liga JUH – 12. kolo

Množstvo prekvapujúcich výsledkov priniesol uplynulý víkend vo štvrtej lige skupiny juh. Jeden z najväčších ašpirantov na ,,titul“ – Zvolen, zakopol na domácom trávniku so Žarnovicou. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v priebehu necelej štvrťhodinky. Najprv sa presadil v 52. minúte z pokutového kopu Peter Mikuška a Žarnovica viedla. Po hodine hry vyrovnal Peter Ližbetin na 1:1. Konečnú podobu dal výsledku Róbert Černák, ktorý rozhodol o víťazstve Žarnovice v 65. minúte. Žarnovica sa tým pádom vyšvihla na druhú pozíciu, kde dýcha na chrbát novému lídrovi súťaže, ktorým sa stala rezerva Podbrezovej. Tá v osemgólovej prestrelke napokon zdolala Divín 5:3. Do šatní sa síce šlo za nerozhodného stavu 2:2, pričom sa dvakrát presadil za Podbrezovú Patrik Hruška. Avšak v druhom polčase Podbrezová prevzala opraty zápasu do svojich rúk. Postupne sa presadili René Duda, Jozef Petrusz a Adrián Babeľa a bolo to 5:2. Hostia už len v 88. minúte skorigovali na konečných 5:3. Kováčová nečakane podľahla poslednému Veľkému Krtíšu. Ten si pripísal len druhú výhru v sezóne. O ďalšie menšie prekvapenie sa postarala Revúca, ktorá dokázala so silným Fiľakovom uhrať remízu 1:1. O najväčší debakel sa postarala Vinica, ktorá prekonala obranu Hnúšte až deväťkrát.

V. liga sk. ,,C“ – 12. kolo

Nedeľa priniesla dva zápasy, v ktorých na seba narazili tímy z banskobystrického regiónu. Pozornosť pútalo ,,derby“ Sásovej so Šalkovou. Desiata Sásová hostila lídra pribežného poradia a prekvapujúco sa dokázala dostať do vedenia, keď skóre otvoril Dušan Vidiečan už v 11. minúte. Vyrovnať sa podarilo Šalkovej hneď v úvode druhého dejstva. Martin Štulajter dal gól v 47. minúty a hralo sa ako keby od nuly. Lenže do konca stretnutia už gól nepadol. Kvôli tomuto zakopnutiu prišla Sásová o vedúcu pozíciu. Na tú sa dostalo Repište, ktoré zdolalo Slovenskú Ľupču tesne 1:0. V druhom pútavom súboji privítalo predposledné podlavické Jupie piaty Jakub. Jupie videlo už od 4. minúty gólom Juraja Veselovského. Po štvrťhodine si dal ,,vlastenca“ Patrik Karkalík a bolo to 1:1. O dôležitý gól do šatne na 2:1 sa postaral Peter Čollák. Ten istý hráč zaťažil konto súpera aj v 51. minúte a zvýšil na 3:1. Hneď vzápätí znížil na 2:3 z pohľadu Jakubu Marek Tomčík a všetko bolo otvorené. Vyrovnať sa Jakubu nepodarilo. Naopak, zisk dôležitých troch bodov pre Jupie poistil v 90. minúte Filip Krnáč a bolo vymaľované.

I. trieda – 12. kolo

V 1. triede naďalej kraľuje Bacúch, ktorý potvrdil zaslúženú líderskú pozíciu v súboji s Jasením. Tomu nasúkal 6 gólov, jednalo sa o najjednoznačnejší výsledok v prvej triede počas uplynulého víkendu. V súboji o popredné priečky Lučatín presvedčivo zdolal Valaskú. O prvé miesta bojuje aj Braväcovo, ktoré rozstrieľalo Heľpu. Staré Hory doma podľahli Selciam tesne 2:3. Naďalej sa trápia Podkonice, ktoré ešte nevyhrali. Navyše v nedeľu inkasovali ,,šestku“.

II. trieda skupina A – 12. kolo

Súboj prvého s posledným dopadol podľa predpokladov, keď Tajov roztrhal v zuboch Horné Pršany. Nedarilo sa Králikom, ktoré podľahli Malachovu. Druhá Riečka ,,len“ remizovala s Harmancom, vďaka čomu sa jej manko na vedúci Tajov ešte zväčšilo.

II. trieda skupina B – 12. kolo

Bez prehry ostáva naďalej vedúca Šalková. Jej rezervný tím si ľahko poradil s Dúbravicou. Sedem gólov padlo v Hiadeli, kde sa z víťazstva radovali hráči Mičinej. Najväčším prenasledovateľom Šalkovej sú Strelníky, ktoré sa s ňou snažia držať krok. Potvrdili to v stretnutí s B-tímom Seliec, ktoré vyfasovali 5 gólov.

II. trieda skupina C – 12. kolo

Rezerva Brusna jednoznačne zdolala Polomku a stále sa drží na prvej priečke. Druhá Pohronská Polhora takisto nezaváhal a to v súboji s Beňušom. Posledný Šumiac opäť nedokázal bodovať, nad jeho sily bola aj predposledná Michalová. V predohrávke 13. kola uspel Beňuš s Dolnou Lehotou. Vynahradil si tak prehru 0:2 z 12. kola s Pohronskou Polhorou.

Polomka – Brusno B 0:3
Šumiac – Michalová 3:4
Pohronská Polhora – Beňuš 2:0