Banskobystrickí policajti sa obracajú na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri vyšetrovaní dopravnej nehody, pri ktorej bol zrazený 16-ročný chodec.

Ilustračné foto: flickr.com

K dopravnej nehode došlo v pondelok (3.10.) o 7.45 hodine na Komenského ulici v Banskej Bystrici. Chodec, ktorý sa v čase nehody nachádzal v strede prechodu pre chodcov a smeroval na druhú stranu cesty bol zrazený doposiaľ neznámym osobným motorovým vozidlom, ktorého vodič z miesta nehody ušiel. Zranenému chodcovi neznámy vodič neposkytol pomoc. K udalosti došlo na prechode pre chodcov pri príjazdovej ceste ku Gymnáziu Andreja Sládkoviča. Šesťnástročný chodec bol následne ošetrený rýchlou zdravotníckou pomocou a následne tiež na urgentnom príjme v nemocnici. Vykonaná dychová skúška na alkohol u chodca bola s negatívnym výsledkom.

Chodec k neznámemu vozidlu, ako aj k jeho vodičovi uviedol, že sa mohlo pravdepodobne jednať o vozidlo Škoda Fabia alebo Škoda Felicia a táto mala byť marhuľovej farby. Vodiča opísal ako staršieho prešedivelého pána vo veku približne 50 rokov.

Neznámy vodič porušil povinnosti vodiča uvedené v zákone o cestnej premávke, a to tým, že nedal prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádzal cez priechod pre chodcov, nakoľko vodič je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pričom ho nesmie ohroziť.

Akékoľvek informácie, vedúce k zisteniu totožnosti vozidla, či jeho vodiča, ako aj k priebehu dopravnej nehody resp. okolností vedúcich k vzniku dopravnej nehody prosím oznámte na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158.