Kampaň Vyber si sa snaží upozorňovať na problémy súčasnej spoločnosti s ohľadom na trvalo udržateľný rozvoj a udržateľnosť sveta ako takého. Nabáda ľudí, aby si uvedomovali, že to ako svet vyzerá, je výsledkom ich každodenných rozhodnutí a krokov.

neudrzatelna-party_bbDopady svojho správania na vývoj sveta môžeme sledovať čoraz viac. A prebiehajúca kampaň Vyber si chce aj prostredníctvom happeningov vo viacerých mestách priblížiť dôležitosť správnych rozhodnutí aj mladej generácii.

Ochutnať globálnu kuchyňu, vyskúšať si cyklogenerátor energie či zatancovať si na latino rytmy a stretnúť sa s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí vedia, že to, čo robíme dnes, žijeme zajtra, môžete aj v Banskej Bystrici na podujatí (NE)udržateľná párty.

Uskutoční sa už v piatok 28. októbra v Záhrade – Centre nezávislej kultúry v Beniczkého pasáži na Námestí SNP. (NE)udržateľná párty začne o 19-tej diskusiou a vyhlásením výherných fotografií a článkov súťaže Dôstojný život pre všetkých, ako aj výstavou výtvarných prác z projektu pre deti a mládež pod názvom VODA, prírodné dedičstvo Slovenska, vyhlásenej pod záštitou Slovenskej komisie pre UNESCO. Od 20-tej hodiny je na programe koncert La3no Cubano a následná latino/cubano/cigáno zábava s DJ-om. Vstup je voľný.

Podujatie, ako aj celú kampaň zastrešuje v spolupráci s viacerými partnermi Platforma mimovládnych rozvojových organizácií. (Ne)udržateľná párty je súčasťou Rozvojového festivalu, organizovaného pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Podujatie je financované zo zdrojov Európskej únie a Slovak Aid.