Banskobystrické Mestské Divadlo z pasáže, ktoré dlhodobo pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím, sa predstaví na koncerte, ktorého súčasťou bude uvedenie detského hudobného CD s názvom Kde je myš?

mg_0302-640x426V septembri minulého roku mala premiéru inscenácia pre deti Kde je metla? Na CD sa nachádzajú práve piesne z tejto inscenácie. „Po odpremiérovaní inscenácie Kde je metla? sme zistili, že deti reagovali na hudbu veľmi pozitívne a preto sme sa rozhodli, že vytvoríme CD nosič. Takto si deti môžu umelecký zážitok a príjemný, hravý pocit z rozprávky odniesť domov, či svojich materských škôl,“ hovorí Eva Ogurčáková z Divadla z Pasáže.

CD nosič zároveň obsahuje maľovanku s rozprávkovými postavičkami, ktoré si každé dieťa vymaľuje podľa vlastnej fantázie. Hudobné spracovanie skladieb je veľmi rozmanité. Od jednoduchých riekaniek prechádza miestami od džezu až k metalu. Na koncerte odznejú skladby z inscenácie obohatené o  improvizáciu hudobníkov a interakciu divákov. Okrem sluchu potešíme oko, chuť aj hmat.

Na pódiu sa v rámci koncertu spoja banskobystrickí hudobníci a herci Divadla z Pasáže. Týmto koncertom sa začína sériu akcií divadla, ktoré budú súčasťou tohtoročných osláv 20. výročia existencie Divadla z Pasáže. Vystúpia nasledovní hudobníci – Gitara: Martin Novák, Alt saxofón: Michaela Turcerová, Spev, autorka hudby a textu : Anna Tomaštiková, Flauta a spev: Margaréta Tomaštiková, Spev: Anna Tomaštikova ml., Spev a perkusie: Ján Kinčeš, Spev a perkusie: Lucia Krajčiová, Bongo: Michal Daniš.

Koncert sa uskutoční 28. februára o 16-tej hodine v sále Evanjelického spolku (bývalý Metod klub) na Hornej ulici 21 v Banskej Bystrici.