Koncert – tanečné vystúpenie sa v rámci verejnej zbierky uskutoční v sobotu, 12. septembra v budove Štátnej opery o 16.00 h a o 19.00 h.

ben koncert tanecny maly formatVerejná zbierka, ktorú organizuje občianske združenie Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici v spolupráci s tanečným odborom ZUŠ J. Cikkera v Banskej Bystrici prebehne formou benefičného koncertu.

V rámci podujatia bude v priestoroch vstupnej haly Štátnej opery predajný stánok výrobkov a výtvarných diel detí z nemocnice. Predaj týchto prác bude prebiehať popoludní, súbežne s tanečnými predstaveniami. Celý výnos z predaja vstupeniek, ako aj výtvarných diel malých pacientov bude príspevkom verejnej zbierky.

Príspevok bude venovaný na malé, ako aj veľké veci potrebné k najrôznejším kreatívnym prácam detí v ZŠ pri nemocnici (farby, papiere, koráliky, drôtiky, drevené ozdoby, lepidlá a možno aj laptopy či kreatívny software). Po vyučovaní totiž deti vyrábajú nádherné drobnosti, obrazy, sošky, …. ktorými zdobia nemocnicu.

Nezabudnime na to, že ťažko choré deti trávia v nemocnici týždne a mesiace. Bez kamarátov, bez známych, bez kolektívu zo školy či škôlky. Lekári im pomáhajú zvládnuť chorobu, rodičia sa snažia najmä o psychickú podporu. Deti však potrebujú zvládnuť aj školské učivo, aby sa po náročnej liečbe mohli vrátiť do tej svojej triedy, k spolužiakom, ktorých poznajú. A práve s učením im pomáhajú pani učiteľky a vychovávateľky zo Základnej školy pri nemocnici. Vďaka ich trpezlivosti, podpore, láskavosti a ochote deti preberú učivo a naučia sa všetko potrebné pre návrat do bežného života.