V Európe častokrát zabúdame na to, že pitná voda nie je samozrejmosťou. Skutočnosť, že nám tečie z kohútikov, neznamená, že sa nemôže v budúcnosti niečo zmeniť. Pitná voda je veľkým darom, ktorý by si mal ceniť každý z nás. Inou skutočnosťou ale je, či je pitná voda aj skutočne čistá. Čistou vodou sa myslí voda s čo najmenším počtom mikroorganizmov.

Bývate v oblasti, ktorá je známa prírodným znečistením alebo tým, že čistička mestskej vody nefunguje vždy tak ako by mala? Čerpáte vašu vlastnú vodu z lesa? V oboch prípadoch je veľmi dôležité, aby ste si nechali spraviť rozbor vody.

Prečo je rozbor vody dôležitý?

1. Aby ste pili skutočne čistú vodu

To, že malé častice a mikroorganizmy voľným okom vo vode nevidíme, neznamená to, že tam nie sú. Aj takéto malé častice vedia spôsobiť množstvo žalúdočných ochorení a iných problémov. Rozbor vody vám ukáže, v akom stave je voda, ktorú doma všetci pijete. Zistíte, či je vaša voda tvrdá alebo mäkká, alebo či potrebujete nejaký doplnok, ktorý zabezpečí väčšiu kvalitu vašej vody.

2. Aby ste mali istotu, že voda je chemický nezávadná

V blízkosti veľkých fabrík sa môže stať, že nejaké látky uniknú do vody, ktorá ide do čističky. Častokrát ani čističky vôd však nedokážu spoľahlivo odstrániť 100 % všetkých baktérií. Našťastie existuje riešenie.

Počuli ste už o UV lampe?

UV lampa má skutočne široké pole pôsobnosti. Viete ju využiť na svietenie, pri manikúre, a dokonca aj na elimináciu baktérií vo vode. Samozrejme, nejedná sa však o ten istý typ lampy. Viete koľko baktérií zničí kvalitná UV lampa? Je to neuveriteľných 99,99 %. UV lampy vám odporučia odborníci, u ktorých si necháte spraviť už spomínaný rozbor vody. Oni najlepšie posúdia, či vaša voda UV lampu skutočne potrebuje a aký typ.

Chcete o vašej vode povedať, že je nielen pitná, ale aj čistá? Nechajte si spraviť rozbor vody!