Prvá marcová sobota ponúka športovým priaznivcom niekoľko zaujímavých podujatí. Na svoje si prídu aj priaznivci thajského boxu. Aj vy medzi nich patríte a ešte neviete, prečo by ste mali v piaty marcový deň cestovať do Nemeckej pri Brezne?

Na tento deň je naplánovaný štart tretieho podujatia Profiligy Youngblood. „Jedná sa o profi zápasy “novej krvi“, v ktorých sa zbierajú body do profi tabuliek. V závislosti od počtu získaných bodov počas celej sezóny budú prví z každej váhovej kategórie bojovať o profi titul Slovenska v thajskom boxe,“ objasňuje jeden z hlavných aktérov podujatia, Juraj Vozár.

Mladí talentovaní thajboxeri z banskobystrického klubu Firegym si zmerajú sily nielen so slovenskými, ale aj českými súpermi. Celkovo je pripravených sedem profesionálnych zápasov Muay Thai podľa plných thajských pravidiel, ktorým bude prechádzať aj zopár predzápasov. Zahájenie galavečera sa uskutoční o 18.00 v Športovej hale na Školskej ulici č.25. Najväčším lákadlom bude bezpochyby zápas medzi Jurajom Vozárom z banskobystrického klubu, ktorý je v súčasnosti vo svojej váhovej kategórii prvý  a českým borcom Lukášom Rybkom.

Pozrime sa, ktorí thajskí boxeri si zmerajú svoje sily:

72,6kg 3x2min Juraj Vozár /Firegym BB/ vs. Lukáš Rybka /Thaibox Hodonín/

67kg C kat. 3x2min Marek Belko /Firegym BB/ vs Fridrich Gajdoš /1.Bratislavská boxerňa/

71kg C kat. 3x2min Martin Muška /Firegym BB/ vs Jakub Dupák /FightClub SVK/

84kg C kat. 3x2min Pavol Vaško /Bratislava/ vs Pavol Mesiarkin /FightClub SVK/

81kg C kat. 3x2min Boris Kušpal /Firegym BB/ vs Michal Konečný /Thaibox Hodonín/

91kg C kat. 3x2min Miroslav Konský /Firegym BB/ vs Jozef Kušmírek /Power Gym ZV/

91kg C kat 3x2min Miroslav Kašaj /Firegym BB/ vs Denis Hrica /1.Bratislavská boxerňa/