Polícia v Banskej Bystrici objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok 14. decembra v čase o 15.30 h na Tajovského ulici v Banskej Bystrici.

14.12,BBDoposiaľ nestotožnený vodič na nestotožnenom vozidle, ktoré viedol po Tajovského ulici, v smere od Strednej zdravotnej školy ku ceste II/578, pri prejazde pravotočivou zákrutou pravým predným kolesom zachytil po ceste kráčajúcu 18-ročnú chodkyňu z Brezna. „Pneumatikou jej narazil do zadnej časti ľavej nohy v dôsledku čoho menovaná stratila rovnováhu a skrčila sa k zemi, následkom čoho pri nehode došlo k doposiaľ presne nezistenému zraneniu ľavého priehlavku,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Po dopravnej nehode vodič nezisteného osobného motorového vozidla, tmavomodrej farby na mieste nezastavil, chodkyni neposkytol potrebnú pomoc a z miesta dopravnej nehody odišiel na neznáme miesto. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu neposkytnutie pomoci a prosí svedkov tejto dopravnej nehody, ktorí prechádzali uvedeným úsekom, aby jej poskytli akékoľvek informácie, ktoré by  pomohli stotožniť vozidlo, vodiča a nehodu objasniť. Ozvať sa môžu telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare PZ

Len v utorok polícia informovala o zrážke chodca pri Úsvite na Fončorde, po ktorej vodička ušla z miesta nehody. Vďaka medializácii prípadu sa podozrivú polícii podarilo vypátrať.

„Vďaka pomoci zo strany občanov, ktorí nám poskytli bližšie informácie o vozidle, dopravní policajti vypátrali podozrivú osobu, ktorá bola vyzvaná, aby sa ihneď dostavila na útvar Policajného zboru za účelom spísania záznamu o podaní vysvetlenia. Aj touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať svedkom dopravnej nehody, ktorí neváhali a kontaktovali políciu a poskytli nám tak dôležité informácie vedúce k objasneniu dopravnej nehody,“ konštatuje hovorkyňa KRPZ v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová. Vodičke hrozí pokuta od 200 do 1000 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do piatich rokov.