Dnešné 30. kolo najvyššej hokejovej súťaže malo pre Stredoslovákov špeciálnu príchuť. Po pár mesiacoch prišiel opäť čas na derby odvekých rivalov – Zvolenčanov a Banskobystričanov. Vo Zvolene to najskôr vyzeralo na jasnú záležitosť „nulapätiek“, domáci však zápas otočili a nakoniec vyhrali.

HKm Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Zuzin (Juraško, Škoda), 27. L. Čierny (Michal Chovan, Kovář), 29. P. Barinka (P. Pucher), 44. V. Baláž (Ďaloga), 59. L. Jurík (Michal Chovan) – 3. Rumpel (Kubka, Kútny), 13. Kolba (Hvila, M. Hlinka), 20. Tománek (Šechný, J. Sýkora)

Zostavy tímov:

HKm Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško, Vosátko – Kovář, L. Jurík, Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – Škoda, Zuzin, Záhorovský – Leskovjanský, Otčenáš, Marcinek

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Kolba, Vantroba, Cebák, Biro, Kubka, Vizváry – Hamrák, M. Hlinka, Hvila – Tománek, Šechný, J. Sýkora – Kútny, Paľov, Rumpel – A. Bezák, Heizer, Vartovník

il. foto: Branislav Račko

Zápas sa pre hostí z Banskej Bystrice začal najlepšie ako len mohol. Hneď v tretej minúte potešil početný fanklub baranov Rumpel, ktorý dorazil Kubkovu strelu. Následne sa hra prelínala z jednej strany na druhý, Fedor zlikvidoval viacero šancí, či už najskôr Balážovu alebo o pár minút neskôr tutovku Záhorovského. Na druhej strane sa činil aj Skrečko, hlavne pri šanci Paľova. Hostia spod Urpína udreli druhýkrát v 13. minúte. Autorom prudkej strely, ktorá skončila až v sieti, bol Kolba. Kontaktný gól sa podarilo domácim streliť v závere 18. minúty zásluhou Zuzinova. Skóre sa do konca tretiny menilo ešte raz – päť sekúnd pred koncom dorazil Sýkorovu strelu Tománek a po prvej tretine sme tak viedli 3:1.

V úvode druhej tretiny nás „načali“ oslabenia. Najskôr bol vylúčený Kolba, o pol minúty neskôr na 2+2 Biro. V krušných chvíľach nás Fedor pri vysokej početnosti striel podržal, no na puk Čierneho už nemal nárok. Ďalšie vylúčenie na našej strane prišlo pred polovicou zápasu a znovu neostalo bez potrestania. Opäť sa presadil strelec od modrej, prudkou strelou vyrovnal Barinka. Do konca druhého dejstva sa vylučovalo ešte viackrát, či už za fauly alebo šarvátky na ľade. Ani jedna strana však ďalšiu početnú výhodu už nevyužila, a tak sa skóre po tejto časti hry zastavilo na pomere 3:3.

Naša nedisciplinovanosť bola trestaná aj v 44. minúte, kedy bol „odplatený“ faulu Vantrobu. Hostí poslal do vedenia Baláž, ktorý spravil z hosťujúceho Fedora v bránke len štatistu. Vyrovnanie mal na hokejke v 51. minúte Rumpel, sám pred Škrečkom však zazmätkoval a k nebezpečnejšiemu zakončeniu sa nakoniec ani nedostal. Veľkú šancu na zisk bodu sme mali tri minúty pred koncom počas presilovej hry. Naša katastrofálna hra v nerovnovážnom stave nás však pochovala aj napriek početnej výhode. Posledný gól, ktorý uzavrel skóre zápasu na 5:3 pre Zvolen prišiel počas vylúčenia Kovářa – vo vlastnom oslabení sa presadil Jurík.