Tretiu sezónu po sebe klesla návštevnosť futbalových zápasoch Corgoň ligy na Štiavničkách. Menej ľudí prišlo iba v Zlatých Moravciach a v Nitre.

banska bystrica
Graf: sportmanagment.sk

utbalový klub Dukla Banská Bystrica sa dlhodobo stretáva s nezáujmom divákov. V minulom súťažnom ročníku 2013/14 dosiahla priemerná návštevnosť iba 1566 ľudí na zápas. Je to podpriemer Corgoň ligy, ktorá zaznamenala priemer 2116 divákov na zápas. Štatistiky návštevnosti najvyššej futbalovej súťaže priniesol portál sportmanagment.sk.

Fanúšikovia sa zo Štiavničiek vytrácajú už tretiu sezónu, z dlhodobého hľadiska však vidieť trend poklesu od sezóny 2007/2008. Výnimkou bol ročník 2009/2010, kedy Dukla spustila projekt F-partner a stiahla najlepších hráčov z Podbrezovej a Dubnice. Pod vedením Jozefa Jankecha skončila na 3. mieste v lige a vybojovala si účasť v predkole Pohára UEFA. Tam zahanbujúco vypadla s gruzínskym tímom FC Zestafoni.

Nízke návštevy na futbale pritom nezvykli bývať v Banskej Bystrici pravidlom. V sezóne 2003/2004 chodilo na Štiavničky v priemere 5433 divákov a Dukla sa mohla pýšiť najvyššou návštevnosťou domácich zápasov, väčšou ako Spartak Trnava.

Nezáujem o slovenský futbal je však celospoločenským problémom. Priemerná návštevnosť Corgoň ligy klesá už piatu sezónu.

Najbližšie sa Dukla predstaví na domácom trávniku v sobotu o 15:30 proti Spartaku Myjava.