Priemerné výkony z posledného obdobia sú zažehnané. Olympijská víťazka – Banskobystričanka Anastasia Kuzminová obsadila na pretekoch s hromadným štartom na 12,5 kilometra v severotalianskom Antholz Anterselve skvelé druhé miesto.

Úspech sa dostavil len niekoľko dní po tom, čo sa tréningu jej streľby opäť ujal bývalý prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra. Ten stál pri všetkých veľkých úspechoch rodáčky z ruského Ťumeňu, no neskôr spoluprácu rozviazali. Práve streľba bola najslabšou stránkou Kuzminovej pretekov v tejto sezóne. To sa však v nedeľu zmenilo, pretože za víťazkou – Bieloruskou Daryou Domrachevou ( čas: 35.03,6) zaostala len o 25 sekúnd. Vedúcu pretekárku svetového pohára Magdalénu Neunerovú z Nemecka za sebou nechala takmer celých sedem sekúnd.

„V minulom týždni som s Jurajom Sanitrom intenzívne na streľbe pracovala, a ako vidíte, vyplatilo sa to okamžite. Preto som mu nesmierne vďačná. Je nielen výborný tréner, ale aj môj psychológ. Ďakujem tiež všetkým, ktorí ma v poslednom čase podporovali. Dnes to boli ťažké preteky. Darya a Magdalena sú na trati veľmi silné a som rada, že som mala možnosť tu s nimi pretekať,“ cituje slová Kuzminovej oficiálna tlačová správa podujatia.

Kuzminová sa okrem svetového pohára intenzívne pripravuje na Majstrovstvá sveta, ktoré v nemeckom Ruhpoldingu štartujú o niečo vyše mesiaca – 29. februára.

Veľké biatlonové podujatie pritom čaká aj náš región. Už v stredu štartujú na Osrblí Otvorené Majstrovstvá Európy.