Jules Verne a jeho svet je názov výstavy, ktorú počas októbra môžete navštíviť v Europa SC v Banskej Bystrici. A nielen navštíviť, ale sa aj aktívne zapojiť do tvorivých workshopov v EKOdielňach či zúčastniť sa čítačiek z Verneoviek. 

Jules_VerneNa výstave si prídu na svoje deti aj dospelí. Expozície, workshopy aj tvorivé dielne sa nesú v znamení Verneho románov Päť týždňov v balóne, Cesta na mesiac, Dvadsaťtisíc míľ pod morom a Tajomný ostrov. Fascinujúce prvky z týchto literárnych diel si môžu milovníci Verneoviek vyrobiť počas sobotňajších popoludní v EKOdielňach.

Vo štvrtok 2. októbra a potom každý utorok po 17. hod. v priestoroch nákupného centra zaznejú vybrané pasáže z Verneových románov, v podaní študentov Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Neprehliadnuteľné sú exponáty z najznámejších diel spisovateľa – ponorka Nautilus s chobotnicou z románu Dvadsaťtisíc míľ pod morom aj balón gigantických rozmerov z Verneovky Päť týždňov v balóne.

Na chodbách Europa SC sa nakupujúci potešia nielen Verneovým vynálezom, ale aj VERNÝM šekom. Náhodne obdarovaní zákazníci si šeky v celkovej hodnote 15 tisíc eur budú môcť uplatniť v 60 prevádzkach nákupného centra (v čase trvania výstavy).

Školy, ktoré sa zapoja do aktivít, iste potešia knihy Julesa Verna, ktoré k výstave darovalo kníhkupectvo Panta Rhei. Žiaci dostanú pamätné tričká a odznaky s motívom výstavy. Tie im budú pripomínať, že putovanie po neznámych miestach otvára dvere každému z nich. Stačí mať fantáziu a chuť objavovať.

Jules Verne, francúzsky spisovateľ a fantasta, ponúkol vo svojich viac než 60 románoch dovtedy nepredstaviteľné. Jeho diela boli preložené do viac ako 148 jazykov, čím sa zaradil medzi najprekladanejších autorov sveta. 

Jules Verne a jeho svet – program

 4_Europa VerneEKOdielne – workshopy (14. – 18. hod)

Sobota 4. október: Päť týždňov v balóne

Sobota 11. október: Cesta na mesiac

Sobota 18. október: Dvadsaťtisíc míľ pod morom

Sobota 25. október: Tajomný ostrov

Čítanie z Verneho románov (17. – 18. hod.)

Štvrtok 2. október: Päť týždňov v balóne

Utorok 7. október: Cesta na mesiac

Utorok 14. október: Dvadsaťtisíc míľ pod morom

Utorok 21. október: Tajomný ostrov