Banskobystrickí futbalisti sa v rámci 8. kola II. ligy skupiny západ o zotrvanie predstavili v Červeníku, kde hráva svoje domáce zápasy rezerva trnavského Spartaka. Svojmu súperovi mala Dukla čo vracať. Naposledy s bílimi andelmi doma prehrala 0:4. Odplata však zverencom trénera Dušana Tótha vyšla na výbornú.

FC Spartak Trnava B vs. FK Dukla Banská Bystrica 2:3 (1:1)

Góly: 17. Yilmaz, 50. Cherednychenko – 10. Rejdovian, 52. a 73. Ďanovský. ŽK: Strapák, Cherednychenko, Otrísal – Cvik, Šmehyl. Zápas sledovalo v Červeníku 116 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava B: Strapák – Horník, Cíferský, Hrebík, Otrísal – Bangai, Said, Magdolen (84. Juhás), Čeredničenko, Gombala, Yilmaz

Zostava FK Dukla Banská Bysttrica: Brać – Šmehyl, Cvik, Snitka, Ungar – Gaško – Rejdovian, Vitek (46. Klačan), Savić, Fuják (72. D. Daniel) – Ďanovský (84. Vila)

Dlho sa nevedelo, či na duel futbalisti Banskej Bystrice vôbec nastúpia. Kvôli finančným ťažkostiam nemajú hráči výplaty od februára tohto roka a tento týždeň trénovali iba individuálne. Napriek tomu ale na zápas do Červeníku odcestovali a lídra súťaže dokázali ošklbať o všetky body. Gólový film načal už v 10. minúte vydarenou strelou Jozef Rejdovian. Ten skúsil vypáliť z azda 30 metrov a jeho strela nakoniec skončila za prekvapením Strapákom. Trnavčania dokázali odpovedať o necelých sedem minút, keď sa z rohového kopu presadil Yilmaz. Skóre sa v prvej časti napriek viacerým dobrým šanciam na obidvoch stranách už nemenilo.

Nerozhodný stav 1:1 vydržal do 50. minúty. Peknú individuálnu akciu predviedol domáci Cherednychenko, ktorý obišiel Šmehyla a technickou strelou nedal Braćovi šancu. Potom však prišli chvíle Radoslava Ďanovského. Najprv sa presadil v 52. minúte a vyrovnal na 2:2, aby následne v 73. minúte po prihrávke Cvika vrátil Duklu späť do vedenia. Svoj tesný náskok si už zverenci trénera Tótha v závere ustrážili a vrátili tak Spartakovcom prehru z domáceho prostredia.

Povedali po zápase:

Dušan Tóth (tréner B. Bystrice): „Hral sa otvorený futbal. Oba tímy si vypracovali dostatok šancí, no viac ich bolo na našej strane, tri sme dokázali využiť a zaslúžene sme vyhrali. Dôležité bolo, že sme podchytili stred ihriska. Donútili sme súpera nakopávať dlhé lopty, nepustili sme domácich mladých a behavých hráčov k ich typickej kombinačnej hre stredom. Práve na to sme si dali najväčší pozor. Chceli sme sa vyvarovať chýb z predchádzajúceho duelu, čo sa podarilo. Nebolo to jednoduché vzhľadom k situácii, ktorá panuje v klube. Hráči trénovali počas týždňa individuálne pre problémy s financiami, ale predzápasový tréning sme mali a výpadok sa z hľadiska kondície sa neodrazil v zápase, čomu som taktiež rád.“

Radoslav Ďanovský (hráč B. Bystrice, autor dvoch gólov): „Do Červeníka sme cestovali s cieľom udržať s béčkom Trnavy čo najdlhšie čisté konto. Zápas bol vyrovnaný, šance mali oba tímy, striedalo sa to z jednej strany na druhú. Dali sme pekný úvodný gól, keď sa z asi 25 metrov trafil Jožko Rejdovian, lenže Trnavčania reagovali podobnou strelou z diaľky. Potom sa hralo hore – dole, väčšie šťastie sa priklonilo na našu stranu, rovnako tak i na mňa. Vyrovnal som po nenápadnej akcii a dobre som sa trafil pri víťaznom zásahu. Som nesmierne rád za tri body ako aj obe moje koncovky, pretože v predchádzajúcom zápase mi to nepadlo z vyložených šancí. Dôležitejšie bolo, že sme sa vôbec odhodlali nastúpiť na zápas. Cez týždeň sa diali určité veci, od februára nemáme peniaze, je to zložité. My sme urobili všetko, aby sa tri body u lídra vybojovali, teraz sú na rade majitelia klubu, ktorí nám prisľúbili nejaké financie už budúci týždeň.“