Hlavným ťahákom septembrového Radvanského jarmoku bol koncert českej kapely Čechomor. Už tento piatok, na Mikuláša, zahrá na Námestí SNP ďalšia legenda rock-folkovej muziky od našich západných susedov – kapela Buty.

butyMikuláš na námestí o 16.30 h s programom pre deti rozsvieti Vianočný stromček. Po 19-tej hodine si už jedinečnú atmosféru vianočných trhov vychutnajú aj starší Banskobystričania za doprovodu výbornej hudby. Mesto pripravilo v spolupráci s rádiom One hudobný program, ktorý poteší priaznivcov rôznych štýlov.

Ostravská formácia Buty vytvorila počas svojho 27-ročného pôsobenia viacero známych piesní. Medzi najznámejšie, ešte z deväťdesiatych rokov, patria Nad stádem koní či František. Skladba rozprávajúca príbeh o Františkovi Dobrotovi „jak vysázel topoly“, sa dnes právom označuje za kultovú. Takýto prívlastok možno pokojne priradiť aj skladbe Mám jednu ruku dlouhou zo Svěrákovho filmu Jízda, kde za hudbu kapela získala Českého leva. Buty vystúpia na Námestí SNP po 19-tej hodine.

Po vystúpení českej kapely príde na pódium aj Štefan Pčelár, známy z poslednej série Superstar, s kapelou Jamestown, ktorí budú krstiť svoj nový album.

[youtube V4KqOjveYnE 640 380]