So slovom „smartfón“ sa dnes stretávame na každom kroku a takmer každodenne. Mobilné telefóny sú už dlhé roky našimi pomocníkmi pri komunikácii, veľa ľudí si život bez nich už vôbec nevie predstaviť.

Doba sa zmenila, technológia sa posúva neustále dopredu a hoci to možno staršie generácie nechápu, inteligentné telefóny si vydobyli svoje nezameniteľné miesto po celom svete a určite aj v našich životoch. Prvý smartfón sa objavil už v roku 1996, Nokia 9000 Communicator je braná za priekopníka. Na rozdiel od bežných telefónov mohla, vďaka operačnému systému, vykonávať viacero funkcií ako normálny počítač (spracovanie textu, prehliadanie webu, terminál, Telnet, kontakty, poznámky, kalendár, kalkulačka a pod.). V terajšej dobe slúži smartfón predovšetkým na komunikáciu, GPS, prístup k internetu cez mobilné a WiFi siete a používanie rôznych ďalších aplikácií. Môžete si na ňom vybavovať svoju prácu, odpisovať na emaily, odpovedať na telefonáty, platiť – pre viacerých je to malá mobilná kancelária. Tieto mobily majú hojné využitie aj v iných oblastiach, často slúžia na zábavu (hlavne pri mladších generáciách) – dajú sa na ňom pozerať videá, počúvať hudba, hrať hry, chatovať, upravovať fotky, surfovať po internete a sociálnych sieťach a podobne. Nesmieme zabudnúť na možnosť vyhotovenia fotiek vďaka vysokopixelovým fotoaparátom, ktoré vedia mnohokrát zachytiť zábery a momentky vo veľmi dobrej a na také malé zariadenie až prekvapivej kvalite. A to netreba zabudnúť na ďalšie mobilné funkcie, ako rozoznávanie odtlačkov prstov, spoznanie hlasu a hlasové príkazy, rôzne možnosti zablokovania telefónu, zvukové záznamy, LED notifikácie, rozličné pripomienky, budíky, kalendáre, nastavenia používateľského prostredia a podobne. Inteligentné telefóny majú čoraz lepšie a novšie funkcie, procesory, obrazovky, progres sa nikdy nezastavuje.

Smartfón je dnes pre mnohých ľudí samozrejmosť. Vedeli ste, že v roku 2020 vystúpi počet používateľov smartfónov na 6,1 miliardy a smartfón bude mať až deväť ľudí z desiatich? Patríte už medzi nich? Ak nie, Edigital vám ponúka škálu tých najrôznejších značiek, najprepracovanejších dizajnov a najlepšieho výkonu. Smartfóny môžete nakupovať počas celého roka a nevyhnete sa úžasným ponukám a zľavám, ktoré vám vyrazia dych. Ani na sekundu netreba váhať! Stačí si vytvoriť predstavu o tom, aký smartfón by ste potrebovali, a my vám váš výber uľahčíme. Vyhľadávanie podľa obľúbenosti, relevantnosti, ceny, rozlíšenia fotoaparátu, výrobcu, pamäte, rozmerov, operačného systému, funkcií – to všetko ponúka naša stránka. Kúpa smartfónu nebola nikdy jednoduchšia! Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, recenzie pri jednotlivých produktoch vám dopomôžu k správnemu výberu. Ak si nie ste istý, ktorý smartfón z veľkej ponuky je pre vás lepší, stačí použiť funkciu Porovnanie a tá vám hneď nájde vášho favorita. A ak máte k dispozícii zľavový kupón, ste šťastný človek! Nezabudnite hodiť očko aj na super príslušenstvo, ktoré si môžete rovno ku svojmu novému smartfónu objednať. Tešíme sa na vaše recenzie, návštevu eshopu a hlavne objednávky!