Bábkové divadlo na Rázcestí pri príležitosti Dňa matiek pripravuje výstavu výtvarných prác detí z Banskej Bystrice. Témou je mama, stará mama.

Ako vyzerá tvoja mama? A starká? A ako ju vidíš ty? Vo výtvarnej súťaži Naša mama deti na tieto otázky môžu odpovedať kresbami alebo maľbami a portrét mamy či babky poslať alebo doniesť do divadla najneskôr do 5. mája.

Všetky výtvarné práce budú vystavené na výstave Naša mama v priestoroch Bábkového divadla na Rázcestí (BDNR), ktoré sa s deťmi a ich mamami a starými mamami stretáva pravidelne na predstaveniach.

Patrónkou podujatia je výtvarná pedagogička s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti detskej tvorby Katarína Lucinkiewiczová, ktorá kresby posúdi a vyberie tie najzaujímavejšie. Ich autori a autorky budú ocenení/é zaujímavými cenami.

Slávnostná vernisáž výstavy Naša mama sa uskutoční na Deň matiek, v nedeľu 12.  mája, hneď po predstavení Ako sa chytá radosť, ktoré sa začína o 16:00 h. Autori a autorky výkresov a ich rodičia majú zľavnené vstupné. A nebude chýbať ani pohostenie. Výstava v BDNR potrvá do 30. júna.

Výtvarná súťaž Naša mama

Do súťaže Naša mama sa môžu prihlásiť deti do 10 rokov. Súťaží sa v technikách: maľba, kresba, iné plošné techniky podľa vlastného výberu. Veľkosť formátu je maximálne A3.

Na zadnú stranu výkresu alebo na osobitný lístok je potrebné uviesť: 1. meno autora/autorky, 2. vek, 3. telefonický a mailový kontakt, 4. meno výtvarne zobrazenej mamy alebo starej mamy.

Výtvarné práce treba najneskôr do 5. mája poslať poštou, alebo doručiť priamo na vrátnicu divadla: Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, 974 01 Banská Bystrica. Heslo: Naša mama.

Zriaďovateľom BDNR je Banskobystrický samosprávny kraj.