Káder Dukly po sezóne opustí 21-ročný slovenský reprezentant Norbert Gyömbér. Potvrdili sa šumy o jeho odchode do talianskej Seria A.

Talentovaný stopér upútal pozornosť nielen banskobystrického publika, ale zaujal aj predstaviteľov talianskeho klubu Catania Calcio. „V pondelok dopoludnia náš klub podpísal zmluvy o prestupe a následnom hosťovaní Norberta Gyömbéra do talianskeho klubu Catania Calcio. Sme radi, že sa nám to podarilo a hráč dokázal všetkým zainteresovaným a aj svojim spoluhráčom, že sa dá prestúpiť aj z nášho klubu do Serie A,“ priblížil pre fkdukla.sk generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist.

Gyömbér ostane na jar ešte v Banskej Bystrici. Po sezóne sa pripojí k svojmu novému klubu. Samotný hráč netajil nadšenie. „„Po športovej stránke je to moja životná šanca. Taliansky futbal patrí medzi najlepšie na svete a je viac taktický, ako v iných krajinách. Mojou ambíciou je aklimatizovať sa v novom pôsobisku a dostať sa do prvého tímu. Viem, že to nebude ľahké, ale som veľmi odhodlaný. Teší ma, že pred podpisom zmluvy som si osobne pozrel zázemie a viem, čo ma v novom pôsobisku čaká,“ dodal pre klubový portál 21-ročný obranca.