Leto so sebou prináša okrem množstva príjemných vecí aj jednu, bez ktorej by sme sa kľudne zaobišli. Dobre, možno aj tých menej príjemných vecí bude viac, ale načo sa každoročne rozhodne netešíme je neodbytný hmyz, ktorý sa nám snaží nasťahovať do domácnosti.

Bzučanie a štípance

Určite to zažil už každý. Ráno vstanete, otvoríte okno, aby ste dovnútra pustili čerstvý, ale ranným slnkom už príjemne zohriaty vzduch, „naštartujete“ kávovar, spravíte si kávu z vašej obľúbenej zmesi zŕn a chystáte sa vychutnať si ju pri príjemnom vánku, keď tu zrazu začujete bzučanie.

Netušíte, či nepozvaný návštevník k vám vletel počas rannej prípravy kávy alebo ho ešte pri vašom večernom vetraní zlákalo svetlo z vašej obývačky, každopádne vám teraz poletuje okolo hlavy a dokonalo sa mu darí narúšať vašu rannú pohodu. A to je ešte ten lepší prípad. Kľudne ste sa mohli zobudiť s množstvom nepríjemných štípancov od komárov.

Neprejdú cez žiadne okno, či balkónové dvere

Nastal čas s tým niečo spraviť. Na internete určite natrafíte na množstvo spôsobov ako sa zbaviť hmyzu v domácnosti, ale tým najúčinnejším riešením je namontovať si na okná, cez ktoré chcete vetrať, siete proti hmyzu.

Možno takéto riešenie na prvý pohľad znie zložito, ale v skutočnosti je montáž a prípadná demontáž takýchto sietí úplne jednoduchá. A je jedno, či máte plastové, drevené alebo hliníkové okná.

Ak často vetráte tým, že otvárate balkónové dvere, siete proti hmyzu vám pomôžu aj v tejto situácii. Stačí si vybrať, či chcete dverové siete na pánty, prípadne posuvné, či rolovacie a hmyz sa k vám už nedostane.

A ani v prípade, že k vám hmyz chodí na návštevy cez strešné okno, nemusíte zúfať. Rolovacie siete proti hmyzu určené pre strešné okná sa vyrábajú na mieru a sadnú tak na akékoľvek strešné okno.