korben dallasAk sa o niektorej z mladých slovenských kapiel začalo tento rok rozprávať, tak to je práve bratislavský Korben Dallas. Formácia vystúpi už na budúci týždeň, v piatok 11. októbra, v banskobystrickej Záhrade.

Kapela si meno prepožičala od legendárnej postavy Brucea Willisa z filmu Piaty element. Kto však s hudbou „Korbenov“ už mal tú česť, dobre vie, že tých elementov je v ich hudbe oveľa viac. Na turné Karnevalová vrana, ktorým uvedú svoj rovnomenný album, nevynechajú ani bystrickú Záhradu.

Skupinu Korben Dallas tvoria traja muzikanti: Juraj Benetin (gitara, spev), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie). Prví dvaja menovaní hudobníci sa už pri spolupráci stretli v skupine Appendix, po jej rozpade sa dali dokopy s bubeníkom zo skupiny Tu v dome. Prvý svoj koncert odohrali v roku 2010, o rok na to im vyšiel debutový album Pekné cesty, na ktorom ich sprevádzal aj pravidelný koncertný hosť Ľubo Petruška z Chiki liki-tua.

[youtube BoWejfhhHJY 640 390]

Po roku a pol im v júni 2013 vyšiel ďalší album. Nesie názov Karnevalová vrana, obsahuje trinásť pesničiek a spolupracovali na ňom aj so spomínaným Ľubom Petruškom a takisto gitarovým virtuózom Andrejom Šebanom. Najnovší počin skupiny neoslovil iba fanúšikov a fanúšičky alternatívnej scény. Vďaka singlu Otec, ktorý sa ako jeden z mála presadil aj v playlistoch viacerých rádií, vstúpila kapela do povedomia širšieho publika, o čom svedčí aj sledovanosť klipu Otec na You Tube, kde v septembri prekročila 100 tisíc pozretí.

Po vydaní druhého albumu bol neprehliadnuteľný aj záujem o hlasové dispozície speváka Juraja Benetina. Médiá a fanúšikovská obec výrazný hlasový fond, ktorý prekypuje silou a akousi tajomnosťou často vyzdvihujú na pomyselný vokálny trón slovenskej hudobnej scény. Ak ste tento hlas a ani kapelu ešte nepočuli, určite príďte 11. októbra o 19.00 h do Záhrady, v Beniczkého pasáži.

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť každý deň od 16:00 do 18:00 hod. priamo v Záhrade alebo si ich môžete rezervovať prostredníctvom mailu: zahradacnk@gmail.com.

[youtube kfczX5Lfsfo 640 390]