ikona nabytok velkyOpýtali sme sa známeho predajcu nábytku, spoločnosti Freeport s.r.o. a jeho eshopu www.nabytok-a-interier.sk, čo z jeho sortimentu sa najviac páči zákazníkom. Ako odpoveď nám zostavila rebríček najpredávanejších vecí zoradených podľa kategórii. Môžete sa teda inšpirovať pri Vašom nákupe, pretože pokiaľ niečo kúpilo už sto zákazníkov a sú spokojní, je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o kvalitný a zaujímavý kúsok, s ktorým budete spokojní i vy.

Obývacie steny

Svoju obývačku môžeme vybaviť buď obývacím sektorom, ktorý  poskytuje vysokú variabilitu a možnosti zostavenia, ale častejšie sa kvôli zaujímavej cene kupujú obývacie steny. Najpredávanejšiu obývaciu stenu v prvom polroku 2013 sa stala stena GRENADA vo farbe dub sonoma. Dub sonoma je vôbec v súčasnosti najpopulárnejšia farba nábytku a vyrába sa v nej stále viac stien aj ďalšieho bytového zariadenia. Ideálny je v kombinácii s bielou lesklou alebo bielou matnou farbou. Stena Grenada vyniká krásne zaoblenými lištami a možnosťou doplniť LED osvetlenie.

Lacné kuchyne

Hitom na Slovensku sa stala kuchyňa Moreno, ktorej výhradným dovozcom pre Slovensko je práve firma Freeport s.r.o. Moreno sa dodáva ako typizovaná zostava dlhá 240 cm alebo je možné dokúpiť skrinky a vytvoriť si tak kuchynskú linku podľa svojich predstáv a priestoru, ktorý máme k dispozícii. O obľúbenosti kuchyne Moreno svedčí aj to, že sa dočkala už piateho farebného prevedenia. Okrem historicky najstarších farieb Cocobollo + vanilka, dub mliečny + gaštan, surf black + surf gray sa najnovšie začala vyrábať aj vo farbách dub sonoma v kombinácii so škoricovou akáciou a úplne čerstvo dorazila na trh farba dub picard + šedá láva.

Moderné kuchyne

Pokiaľ je Moreno víťazom v kategórii lacné kuchyne, tak v kategórii moderných, komfortných kuchýň je bezpochyby víťazom kuchyňa Luccy, ktorá sa pýši lesklými dvierkami so zaujímavým kvetovým vzorom. Zostava Luccy 240 získala sama počas chvíle takmer tisíc fanúšikov na Facebooku! Táto kuchyňa sa vyrába v troch farebných kombináciách: biely lesk, červený lesk alebo zlatý lesk, vždy skombinovaný s čiernym leskom (dolné skrinky). Medzi hlavnou prednosťou je možné uviesť plynové piesty vo výklopných vitrínach, metaboxy v zásuvkách a možnosť výberu z cca 40-tich skriniek , z ktorých je možné nakombinovať vlastnú zostavu. Avšak Luccy rastie zdatná konkurencia – počas tohto mesiaca uvádzame na trh novinku, kuchyňu Smiles, ktorá bude mať väčší výber farieb. Uvidíme, ktorá kuchyňa bude tou najobľúbenejšou za ďalší polrok.

Detské izby

V kategórii detských izieb má eshop Nábytok a interiér veľa zaujímavých detských sektorov, už druhý rok je stále najpredávanejší sektor LIMO. Príčinou je pravdepodobne optimálna kombinácia cien, kvality a dizajnu. Izba má pekné úchyty, veselé farby limetky alebo levandule, veľký výber skriniek, ABS ohranené hrany vo farbe dvierok a veľmi zaujímavo riešená rozkladacia posteľ s úložným priestorom, ktorá je naozaj praktická najmä do menších bytov.

Aj keď je v súčasnej dobe v ponuke mnoho ešte krajších detských izieb, ako sú napríklad sektor PLANEO, tak ich o niečo vyššia cena pravdepodobne  niektorých rodičov od kúpy odradí. A to aj keď rozdiel v cene nie je až taký závratný.

Postele

Keď sme sa opýtali riaditeľa spoločnosti FreePort na najžiadanejšiu posteľ, začal sa smiať. Potom však vysvetlil, že tu je proste jasný favorit, ktorý nemá v kategórii posteli absolútne žiadnu konkurenciu. A zároveň je to pre neho najväčšie prekvapenie, pretože keď objednával prvú stovku týchto postelí u výrobcu, neveril, že sa za chvíľku bude objednávať ďalšia. Proste, ako povedal: „Je taká moc ozdobná. Ale asi sa to páči. Alebo sa veľa ľudí videlo v čítaní románu 50 odtieňoch šedej a kupujú postele, kde sa dajú inštalovať putá…“ Každopádne posteľ Paris má dnes doma stovka ľudí na Slovensku a pána riaditeľa by iba zaujímalo, na koľkých z nich tie putá naozaj viseli ..

Dodáme, že posteľ sa predáva s roštom a že konštrukcia je z kovu a masívneho dreva moreného na antickú čerešňu.

Pohovky

Obľúbenosť rozkladacích pohoviek, ktoré sa dajú využiť aj ako posteľ do detskej izby alebo pre návštevu je dlhodobá. Klienti volia poslednú dobu pohovky skôr moderné, rozkladané takzvaným automatom, kedy pri rozložení pohovka nešúcha o koberec či plávajúcu podlahu a zároveň je rozložená plocha rovná bez výraznej priehlbinky medzi dvoma polovicami pohovky. Aj preto je zrejme najobľúbenejšia pohovka Verona predovšetkým v červeno-čiernej kombinácii.

Veríme, že tento krátky článok o najobľúbenejšom nábytku na Slovensku Vám bude nápomocný pri budovaní toho Vášho „vysnívaného rodinného hniezda šťastia“. Prajeme Vám veľa krásnych chvíľ prežitých pri nábytku kúpeného na stránkach www.nabytok-a-interier.sk.