V stredu 10. novembra 2010 sa v priestoroch Preatoria Stredoslovenskej galérie v Banskej Bystrici uskutočnila vernisáž najlepších prác 2. ročníka medzinárodnej súťaže Bienále LOGO 2010. Bienále organizuje nezisková organizácia Re-culture, agentúra Enterprise a Slovenské centrum dizajnu. Odborným garantom súťaže je Akadémia umení v Banskej Bystrici, jej partnermi o. i. Mesto Banská Bystrica a Stredoslovenská galéria. Súťaže o najlepšie logo sa zúčastnili profesionálni grafici, dizajnéri, umelci na „voľnej nohe“, grafické štúdiá, reklamné agentúry, ako aj študenti stredných a vysokých škôl so zameraním na výtvarné umenie, grafiku a dizajn.

O 95  prácach 44 súťažiacich zo Slovenska, Česka a Egypta rozhodovala päťčlenná porota v zložení: Tomáš Machek, Ľubica Pavlovičová, Igor Benca, Emil Drličiak a Patrik Ševčík. Ako uviedol predseda poroty, významný český dizajnér Tomáš Machek, osobne očakával väčšie množstvo prihlásených.

Vernisáž bola spojená aj s udeľovaním cien. V hlavnej kategórii, do ktorej sa prihlásilo 53 logotypov, porota prvé miesto neudelila. O druhé miesto sa delia Mikina Dimunová a AnFas, spol. s r.o. Na treťom mieste sa umiestnilo Studio 001, ktoré získalo aj osobitnú cenu Centra slovenského dizajnu.

V študentskej kategórii sa hodnotilo 42 prác. Za najlepšie označila porota logo Jána Zimana. Na druhom mieste sa umiestnila Silvia Weinzettelová, na treťom Emília Jesenská. Do súťaže v tejto kategórii pribudla aj Cena Mesta Banská Bystrica, ktorú získal Jakub Foglar.

Na prízemí Praetoria sú vystavené práce porotcov, na 1. poschodí najlepšie práce v hlavnej kategórii, na 2. poschodí logotypy súťažiace v študentskej kategórii. Výstava bude otvorená do 12. decembra 2010.