Banská Bystrica bude ako jedno zo siedmych slovenských miest od pondelka hostiť minifestival európskeho filmu 7×7. Ten už po šiesty rok prinesie tie najlepšie európske snímky posledného obdobia. Od 4. do 6. júna sa naň môžete tešiť v multikine CINEMAX.

Tento rok čakajú divákov mysteriózna dráma ´Koža v ktorej žijem´ s Antoniom Banderasom (Pedro Almodóvar); dráma ´Lurdy´ (Jessica Hausner); chorvátska komédia ´Zostane to medzi nami´ (Rajko Grlic); špionážna dráma nakrútená podľa slávneho románu Johna Le Carré ´Jeden musí z kola von´ (Tomas Alfredson); česká komediálna dráma ´Štyri slnká´ (Bohdan Sláma); švédska kriminálna komédia ´Zvuk hluku´ (Ola Simonsson) a životopisná dráma ´Kráľova reč´ (Tom Hooper).

Festival, ktorého šiesty ročník sa uskutočňuje pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica a vedúceho zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka vznikol z iniciatívy Euro Info – Informačného centra Úradu vlády Slovenskej republiky, ktoré je jeho hlavným organizátorom v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, kanceláriou MEDIA Desk Slovensko a spoločnosťou Continental Film.

Vstup na filmy premietané v rámci minifestivalu 7×7 je voľný! Lístky si bude potrebné prebrať vopred. Jeden divák si môže prebrať maximálne dva lístky a lístky na jednotlivé predstavenia budú vydávané len v deň premietania.

7×7 v CINEMAX Banská Bystrica

PONDELOK 4.6.

18.00 – Lurdy

20.00 – Koža, v ktorej žijem

UTOROK 5.6.

18.00 – Zostane to medzi nami

20.00 – Jeden musí z kola von

STREDA 6.6.

16.30 – 4 slnká

18.30 – Zvuk hluku

20.30 – Kráľova reč