Šaty sú bez pochýb tou najženskejšou súčasťou dámskych šatníkov. Aj z nenápadnej šedej myšky vedia vyrobiť bohyňu alebo osudovú femme fatale. Aby ste si zdvihli sebavedomie do výšin, vyberte si dámske šaty, ktoré sa hodia na váš typ postavy.

Teória znie ako hračka: kliknete na eshop https://answear.sk/k/ona/oblecenie/saty, vyberiete si šaty, čo vám padli do oka, zvolíte si svoju veľkosť a je to. V realite to však také jednoduché nebýva a musíte sa držať niekoľkých pravidiel na to, nech čo najvhodnejšie zladíte, čo sa vám páči a to, čo na vás vyzerá fantasticky. S tým vám môžu pomôcť naše rady:

Ako si vybrať dámske šaty podľa typu postavy

Ak si vyberiete správne, šaty môžu pomôcť zamaskovať nedostatky vašej postavy a upriamiť pozornosť na tie časti, ktoré vám môžu všetci závidieť. Pri výbere vám pomôže poznať, aký máte typ postavy, ale to najdôležitejšie je uvedomiť si, že porovnávať sa s ostatnými nie je správne. Najskôr sa musíte naučiť milovať a prijať vaše telo také, aké je a zistiť, čo si môžete dovoliť obliecť, nech opticky vyvážite proporcie tela a zažiarite.

Typ postavy hruška

Ak na dolnú časť tela potrebujete väčšiu veľkosť ako v oblasti od pása hore, ste hruška. Šaty pre tento typ postavy by nemali byť príliš krátke. Pre vás sa najlepšie hodia šaty áčkového strihu, s lodičkovým a okrúhlym výstrihom, s tmavou dolnou polovicou a výraznými farbami v hornej polovici tela. Alebo skúste babydoll šaty. Niekedy je pre vás praktickejšie vymeniť jednodielne šaty za dámske topy zvýrazňujúce ramená a sukne alebo nohavice.

Vašu postavu pripomínajú skôr presýpacie hodiny?

Ženy s typom postavy presýpacích hodín majú útly pás a v tomto prípade si pokojne oblečte obtiahnuté šaty s véčkovým alebo okrúhlym výstrihom končiace v oblasti kolien, aby vynikli vaše prednosti, ale aj súmerné línie.

Aké šaty hľadať ak ste jablko?

Ideálne dámske šaty pre postavy v tvare jablka nemajú pevne definovaný pás, aby vyvážili hrubšiu strednú časť, opticky predĺžili telo a pozornosť skúsili upriamiť na štíhle nohy, ruky a peknú tvár alebo účes.

Chlapčenská postava (obdĺžniková, žiadne krivky)

Ak máte chlapčenský typ postavy, boky a pás aj ramená sú približne rovnakých rozmerov. Vašej postave lichotia šaty zaujímavých strihov, ktoré pomáhajú vytvárať ilúziu kriviek. Zavinovacie šaty, peplum modely a volániky môžu byť presne to, čo hľadáte. Mali by ste skúsiť zakomponovať do outfitu ďalšie vrstvy – využite svetríky, vesty alebo pekné saká a i vy si opticky vyčarujete figúru ako lusk.

Šetrite čas a nakupujte online

Nech už máte akýkoľvek typ postavy, dokážete si nájsť krásne šaty lichotiace vašej postave. Nezabúdajte na to, že ideál neexistuje a každá jedna sme úžasná. Naše rady vám môžu pomôcť zdôrazniť prednosti a ak sa obliekate sebavedome, budete sa aj cítiť vyzerať krásne. Nemusíte viac frustrovane behať po obchodoch, šetrite svoj drahocenný čas nákupmi cez internet. Zamerajte sa na typy šiat a farby, ktoré dodajú iskru a šmrnc vašej osobnosti. Okrem toho aj ušetríte!