Od nového kalendárneho roka bude na Slovensku fungovať iba jeden kontinentálny tím pôsobiaci vo svetovej cyklistike. CK Banská Bystrica sa spojí s dosiaľ jediným plne profesionálnym domácim tímom Dukly Trenčín.

Tour de volcano Polana cyklistika cyklo Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Martin Haring pri víťaznom dojazde na tohtoročnom domácom Tour de Volcano.

Vojenské športové centrum Dukla presúva cyklistov z Trenčína do Banskej Bystrice, a tak vznikol priestor na unikátne spojenie s CK Banská Bystrica. Oba kluby pôsobili ako kontinentálne cyklistické celky a zúčastňovali sa na medzinárodných podujatiach.

VŠC si od tohto kroku okrem úspory financií zo zrušeného strediska v Trenčíne sľubuje aj poskytnutie lepších podmienok a kompletného zázemia pre cyklistov vo svojom centre v Banskej Bystrici.

Profesionálni cyklisti združení v Dukle aj dosiaľ tvorili zároveň základ národnej reprezentácie, ktorú až na vrcholných podujatiach podľa možností dopĺňali cyklisti pro-kontinentálnych tímov.

Ako vo štvrtok informoval portál cycling-info.sk, do Banskej Bystrice tak prechádzajú aj v súčasnosti poprední slovenskí cyklisti Patrik Tybor a Maroš Kováč. V Dukle však už končí 31-ročný Matej Jurčo. Spojením prechádzajú do profesionálnych podmienok aj cyklisti banskobystrického klubu. Konkrétne Martin Haring a Jozef Palčák. Haring pritom len pred pár dňami obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose, a ako uvádza spomenutý portál, jazdeniu v teréne sa kvôli zbieraniu bodov pre Slovensko bude môcť venovať až do olympiády v Riu. V novom klube ho ale čakajú najmä povinnosti na ceste.

Významná zmena v cyklistickej Dukle nastáva na manažérskej úrovni, keď tím povedie doterajší manažér klubu z Banskej Bystrice Martin Fraňo. Nová cyklistická Dukla od CK BB preberie aj spoluprácu so značkou Merida, ktorej bicykle budú pretekári využívať.

Na amatérskej úrovni ale značka CK Banská Bystrica neskončí a naďalej bude zastrešovať cyklistických nadšencov z nášho regiónu.