V drese Petržalky dal na jeseň rovnako šesť gólov v lige a jeden v pohári, ako Róbert Pich. Najlepší strelec Dukly v druhej polovici minulého roka.

Behavý mladík, ktorý má vo svojich 20-tich rokoch za sebou už aj niekoľko štartov v Corgoň lige má pred sebou neľahkú úlohu. Zaplniť prázdne miesto, ktoré po Pichovom odchode do Žiliny v útoku Dukly nastane. „Pich sa mi herne veľmi páčil. Mnohí mi vraveli, že sa na neho podobám. Uvidím ako sa s touto výzvou popasujem, dúfam že sa mi bude dariť,“ povedal dnes pre BBonline.sk

Johancsik, rodák z Dunajskej Stredy, pôsobil  na najvyššej úrovni už v corgoňligovom MFK Petržalka, kde naskakoval do siedmich zápasov. Na jeseň bol oporou základnej zostavy FC Petržalka 1898, kde bol tretím najlepším útočníkom tímu.

„Veríme, že by Patrik jednak vekovo, jednak štýlom hry a jednak postovo raz mohol nahradiť Róberta Picha,“ zhrnul pre fkdukla.sk prezident banskobystrického futbalového klubu Tomáš Geist. Tréner prvého tímu zo Štiavničiek – Štefan Zaťko, má od novej posily rovnako veľké očakávania: „Tip na tohto hráča som dostal od viacerých kolegov. Je to mladý, talentovaný hráč využiteľný hlavne v útoku, ale je možnosť aj na kraji stredovej formácie. Myslím si, že jeho výkonnosť pôjde v našom mužstve hore, vytvorí dobrú konkurenciu v útočnej fáze. Eventuálne môže byť aj náhradou za Róberta Picha, samozrejme že nie z večera na ráno, ale časom ho môže plnohodnotne nahradiť.“

Doplňme, že z ofenzívy Dukly zo začiatku sezóny nezostal takmer kameň na kameni. Počas jesene odišiel na sezónne hosťovanie do Plzne Michal Ďuriš. Koncom roka predal banskobystrický klub svojho najlepšieho útočníka jesennej časti – Róberta Picha. Zmluvu s klubom navyše nepredĺžil ofenzívny záložník Vratislav Gajdoš. Do aktuálneho prípravného obdobia nastúpila Dukla hneď s niekoľkými mladými vlastnými útočníkmi, ktorých chce Zaťko vyskúšať.