V prvom novoročnom zápase čakal na baranov duel v Liptovskom Mikuláši. Favoritom zápasu boli Banskobystričania, ktorí však na Liptov cestovali v oklieštenej zostave. Stretnutie bolo ale bohaté na góly s víťazným koncom pre hráčov spod Urpína.

Prvé minúty stretnutia boli opatrné na oboch strán. Postupom času sa Banskobystričania rozohrali a zobrali aktivitu na svoje hokejky. V 7. minúte prišlo vylúčenie Gabora a domáci si tak prvýkrát v zápase zahrali v početnej výhode. V presilovej hre dokázal otvoriť skóre Alex Tamáši. Krátko po góle mal na dosah gól Sojka. Jeho bekhendový pokus ale smeroval vedľa. Zalivin tak bol zatiaľ s čistým kontom. V druhej desaťminútovke sa hostia dopustili chyby v rozohrávke, puk zachytil Sukeľ a Piatka strelou k žrdi poslal Liptákov do dvojgólového vedenia.

Druhá tretina začala útočnou hrou baranov. Už od úvodu prostredného dejstva sa tlačili hostia pred Zalivinovu bránku. Liptáci dokázali dobre brániť a držať si čistý štít. V 26. minúte mal blízko ku gólu Hickmott, pretože gólmanovi Liptovského Mikuláša vypadol puk, ale ten už barani nedokázali doraziť za čiaru. Druhú veľkú šancu mal po prečíslení dvoch na jedného Mlynarovič. Jeho zakončenie nenašlo priestor v bránke domácich a Gabor sa k dorážke už nedostal. Tlak baranov stále pokračoval, čoho následkom prišiel aj znižujúci gól. V presilovej hre po vyhratom buly okamžite vystrelil Mihalik, ktorého strela bola odrazená, ale z blízkosti do prázdnej bránky dorážal Bartánus. Liptáci však v zápase hrali veľmi húževnato pretože v 36. minúte zásluhou Hunu opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov.

Posledná dvadsaťminútovka priniesla už v 43. minúte pokus o zníženie. Bartánusova strela našla len pripraveného Zalivina. Baranom sa v nasledujúcich minútach nedarilo strelecky presadiť, pretože Liptáci pozorne bránili stredné pásmo. So šťastím alebo prišiel kontaktný gól z hokejky Lampera. Banskobystričania tak dokázali vo vlastnom oslabení znížiť a krátko po skončení Šilleho trestu vyrovnať zásluhou Southorna. Hostia dostali v 52. minúte početnú výhodu, ktorú ale nedokázali využiť. Huna mohol o pár minút neskôr rozhodnúť o víťazovi. Brejčák mu však dokázal v poslednej chvíli vypichnúť puk. Záver zápasu ale priniesol ešte dva góly. Najprv dokázal Huna predsa poslať Liptákov do vedenia, ale o pár sekúnd na to Hohmann poslal stretnutie do predĺženia.

V predĺžení mal blízko ku gólu Huna, ale Beskorowany vyrazil puk na ochrannú sieť. Nasledovali tak samostatné nájazdy, v ktorých Bartánus rozhodol o zisku dvoch bodov pre tím spod Urpína.

Tipsport liga – 37. kolo – Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC’05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po s.n. (2:0, 1:1, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Tamáši (Ru. Huna, Petran), 13. Piatka (Sukeľ, Kramár), 36. Ru. Huna (Petran), 59. Ru. Huna (Petran, Kurali) – 33. Bartánus (Mihálik, Šille), 50. Lamper, 51. Southorn (Hohmann, Hickmott), 60. Hohmann (Jääskeläinen), rozhodujúci sn Bartánus. Zápas sledovalo 1 300 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, M. Roman, Smutný, Dlugoš – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Lištiak, Tamáši, Ru. Huna – Ri. Huna, Ró. Huna, Nechaj – Uhrík, Oško, M. Surový – Vybiral

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Petrinec, Southorn, Mihalik, Gabor, Brejčák, Zubák, Kobolka – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Hrnka, Bartánus – Fafrák, Mlynarovič, Šille – Sarvaš, Sojka, Mesaroš

V 38. kole Tipsport ligy privítajú barani susedný Zvolen. Očakávané derby sa odohrá v pondelok 6. januára o 16.00 hod.