V uplynulú sobotu, 12. decembra, bola v dopoludňajších hodinách v lesoch nad obcou Očová nájdená mŕtvola neznámeho muža.

Telo bolo v lese prikryté konármi a totožnosť muža nebolo možné na mieste zistiť. Ako informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti, polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie pre usmrtenie a okamžite sa rozbehlo rozsiahle vyšetrovanie.

Nariadená súdna pitva skončila s výsledkom, že smrť osoby bola spôsobená cudzím zavinením. Prípad preto prevzal vyšetrovateľ KRPZ v Banskej Bystrici.

Už v utorok, 15. decembra kriminalisti vypátrali a zadržali podozrivú osobu. „Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 34-ročného muža z Banskej Bystrice,“ uvádza polícia.

Polícia zároveň medzitým zistila i totožnosť mŕtveho. Obeťou je 38-ročný muž, rovnako z Banskej Bystrice. Jeho totožnosť polícia potvrdzovala aj porovnávaním DNA. „Motív vraždy a všetky okolnosti tohto prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodáva polícia na Facebooku.