Aj tento rok sa pri pamätníku na úbočí Veľkej Fatry uskutoční spomienkové stretnutie venované ľuďom, ktorých životy si vzali hory.

Pamatnik obeti hor Velkej Fatry Kralova Studna 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skKríž obetiam hôr Veľkej Fatry postavili na pietnom mieste na Krížnej ešte v auguste 2011 a od vtedy si tu pravidelne zástupcovia Horskej záchrannej služby OS HZS Veľká Fatra, klubu seniorov horskej služby Veľká Fatra – juh a Horskej služby Kremnické vrchy pripomínajú ľudí, ktorí stvoju životnú púť v tunajších kopcoch ukončili.

Tohtoročné spomienkové stretnutie sa uskutoční už v sobotu 22. októbra o 11-tej hodine. Po privítaní a slávnostných príhovoroch bude nasledovať svätá omša za obete hôr, položenie vencov a kytíc k pamätníku. Pre účasntníkov bude potom pripravené občerstvenie na Horskom hoteli Kráľova Studňa. Pietne miesto sa nachádza približne päťsto metrov nad hotelom Kráľova Studňa smerom na hrebeň Krížnej v blízkosti mohyly padlých v II. svetovej vojne. K samotnému hotelu sa dostanete buď autom cez  Zalámanú dolinu alebo pravidelnou autobusovou linkou Banská Bystrica – Kráľova Studňa, ktorá v sobotu odchádza o 8.30 h z Uhliska, o 8.40 h zo Stireborného námestia či o 9.00 z Harmanca. Od hotela sa potom autobus vracia o 17.00 h.