V dňoch 20. – 22. novembra bude patriť banskobystrický Zimný štadión už 53. ročníku podujatia Grand Prix SNP v krasokorčuľovaní.

plagat-GPV piatok sa uskutočnia preteky krasokorčuľovania v kategóriách nádeje sedem ročné dievčatá, nádeje osemročné dievčatá a mladšie nádeje chlapci. Piatkový štart podujatia bude o 12-tej hodine.

V sobotu začne podujatie už o 8-ej hodine, kedy program v tomto čase otvorí kategória nádeje deväť ročné dievčatá. O jedenástej hodine bude program pokračovať kategóriou desať ročné dievčatá. Počas soboty sa v poobedňajších a podvečerných hodinách predstavia aj staršie nádeje chlapci či staršie žiačky/žiaci. Sobotný program vyvrcholí krasokorčuľovaním junioriek a juniorov o 18-tej hodine.

Medzinárodné preteky v nedeľu ukončia voľné jazdy, v ktorých sa predvedú kategórie mladšie žiačky/žiaci, staršie žiačky/žiaci a juniorky/juniori. V nedeľu podujatie začína tak ako aj v sobotu, čiže o 8-ej hodine. Program celých pretekov bude ukončený o 15-tej hodine, a to voľnou jazdou junioriek/juniorov.

Prví traja v rámci každej kategórie získajú vecné ceny, pričom každý účastník pretekov dostane aj diplom. Podujatie organizuje krasokorčuliarsky klub Iskra Banská Bystrica.